77 4e afd. 28 aug-ustus 1969 AKOESTISCHE VOORZIENINGEN SPEELLOKAAL OPENBAKE KLEUTERSCHOOL „KLIM-OP" Heemstede, 20 augustus 1969. Aan de Raad, De akoestiek in het speellokaal van de openbare kleuterschool ,,Klim-op" aan de Franz Schubertlaan is bijzonder slecht. De nagalmtijd, welke ca. 0,9 seconde zou mogen bedragen, is hier 3 4 seconden. Ook veroorzaakt de onregelmatige vorm van het lokaal met zijn vele glaswanden hinderlijke reflecties. Om het geluidsniveau op een redelijk peil te brengen, is het treffen van akoestische voorzieningen zeer gewenst. Dze voorzieningen bestaan uit het aanbrengen tegen het plafond van een iaag akoestisch materiaal met een zeer hoge absorptiecoëfficient. Deze laag dient op een luchtspouw te worden geplaatst teneinde een maximaal rendement te verkrijgen. Voorts moeten de huidige katoenen gordijnen worden vervangen door nieuwe gordijnen van grove wollen stof met een groot absorberend vermogen. Van deze geiegenheld zou tevens gebruik kunnen worden gemaakt om de verliehting, welke onvoldoende is, met vijf lampen uit te breiden. Het gelijktijdig uitvoeren hiervan zal later ongerief en extra kosten voorkomen. De totale kosten van een en ander worden geraamd op 6.875, De Inspectrice van het kleuteronderwijs heeft ons medegedeeld dat zij zich met de te treffen voorzieningen en de daaraan verbonden kosten kan verenigen. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een krediet van 6.875,te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 20 augustus j.l. BESLUIT: a. ten behoeve van het treffen van akoestische voorzieningen en het uit- breiden van de verlichtdng in het speeliokaal van de openbare kleuter- school „Klim-op" een krediet van 6.875,te verlenen; b. het onder a genoemde krediet af te schrijven in 5 jaren. Heemstede, 28 augustus 1969. De Raad voomoemd, De secre

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 1