109 2e afd. 30 oktober 1969 VERBETERING 32 WONINGEN BERKENLAAN/EIKENLAAN (COMPLEX II) VAN DE WONINGVERENIGING „BERKENRODE" Heemstede, 8 oktober 1969. Aan de Raad, Het bestuur van de Woningvereniging „Berkenrode", alhier, is voor- nemens de 32 woningen aan de Berkenlaan en de Eikenlaan (complex H) aanzienlij'k te doen verbeteren. Deze woningen zijn eigendom van de ver- eniging en hebben sedert enkele jaren geen finaneiële band meer met het rijk. De constructie van de woningen is zodanig, dat een grondige ver- betering geheel verantwoord wordt geacht. De verbeteringen betreffen in hoofdzaak: het vernieuwen van de schuren en de toiletten; het maken van doorlopenjde dakkapellen aan de achterzijde; het vernieuwen van de dakbedekking; het modemiseren van de keukens; het maken van een douchegelegenheid; het vernieuwen van de voordeuren; het wijzigen van de raamkozijnen; het vernieuwen van de riolering; het verbeteren van de slaapkamers, alsmede diverse andere bij- komende voorzieningen. D0 totale kosten van het verbeteringsplan worden geraamd op 465.000, Genoemd bestuur zal het grootste gedeelte van de kosten, namelijk /400.000,— financieren door het aangaan van een geldiening bij de Posteheque- en Girodienst te 's-Gravenhage. De rente van deze lening zal 7%% bedragen en de koers 99V4De aflossing zal geschieden in 25 jaren bij wijze van annuïteit. Deze dienst is slechts bereid de geldlening te verstrekken, indien door de gemeente de tijdige betaling van rente en aflossing wordt gegarandeerd. Het bestuur van ,,Berkenrode" verzoekt dan ook in zijn brief van 31 juii 1969 deze garantie te verlenen. Voorts wordt verzocht een zo hoog moge- lijke bijdrage uit het gemeenschappelijk fonds, bedoeld in het inmiddels vervallen^ artikel 29, sub d, van het Woningbesluit en een gemeentelijke bijdrage fonds perdu te verlenen, alsmede het jaarlijkse exploitatietekort van complex II te financieren. In bedoeld gemeenschappelijk fonds zal na uitvoering van de renovatie- werkzaamheden aan de 60 woningen van de Woningbouwvereniging ,,Sint Joseph" en aan de 69 woningen aan het Haemstedeplein e.o. van de 'wo- ningbouwvereniging ,,De Haemstede" nog een bedrag van ongeveer 8.000,aanwezig zijn. De financiering is dan ook gedacht als volgt: gereserveerde winst van complex II op 7 mei 1970 restant van het gemeenschappelijk fonds geldlening uit een gemeentelijk fonds 465.000,— 35.000,— 8.000,— 400.000,— 22.000,—

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 23