109 2e afd. 30 oktober 1969 De kosten van rente en aflossing van de geldlenmg zullen jaarlijks ongeveer bedragen Jâl.zw,- de huidige winst van het complex bedraagt 8.000, voor de aan te brengen verbeteringen zal een huurverhoging worden toegepast, welke per jaar ongeveer zal opleveren f 13.200, f 21.200,— zodat een exploitatietekort ontstaat van Het bestuur van „Berkenrode" is bereid de winst van complex I, 58 wo- ningen aan het Res Novaplein e.o., aan te wenden ter gedeeltelijke dekkmg van genoemd tekort. Deze winst zal, na noodzakelijke vemieuwing van de schuren van dit complex, ongeveer /3.500,— per jaar bedragen, doch jaarlijks met tenminste /1.100,stijgen door dalende rentelasten. Het te financieren tekort van complex II zal derhalve aanvankelijk 12.500,bedragen, doch daarna jaarlijks dalen. Wii achten het billijk, dat ook de winst van eomplex IV (12 bejaarden- woningen aan het Dr. Droogplein), eigendom van de gemeente en m be- heer bii ,,Berkenrode", voor de dekking van het tekort wordt aangewend. Gedurende een lange reeks van jaren zijn de tekorten van complex IV na- melijk gedragen door de complexen I en II. De winst van complex IV be- draagt thans nog slechts enkele honderden guldens per jaar. Complex III, 22 woningen aan de Eikenlaan en ook eigendom van de vereniging, wordt bij dit alles buiten beschouwing gelaten. De voorschotten van dit complex zijn nog niet afgelost, terwijl er een jaarlijks exploitatie- tekort is van 1.000,waarin het rijk 75% bijdraagt en de gemeente 25%. Door volgende algemene huurverhogingen zal het tekort van complex II dalen en zullen de winsten van de complexen I en IV verder stijgen. In de loop der jaren zal het per saldo resterende tekort omslaan m een over- schot. Het te financieren tekort van complex n, nadat dit is verminderd met de winsten van de complexen I en IV, zou jaarlijks betaald kunnen worden ten laste van de kapitaaldienst der gemeentebegrotmg. Deze bedragen zullen als een rentedragende schuld op de woningveremgmg komen e rusten. Jaarlijks zal rente worden bijgeschreven tegen het percentage, hetwelk bij het opmaken van de gemeenterekenmg voor de mvestermgen wordt gebezigd. Deze schuld zal aanvankelijk stijgen, doch daama, zoals hiervoren is uiteengezet, geleidelijk aan weer dalen en tenslotte, vermoede- lijk in maximaal 20 jaren, verdwijnen. De gevraagde bijdrage fonds perdu zou betaald kunnen worden uit de reserve voor bijzondere voorzieningen in het belang van de volkshuis- vesting, welke reserve eind 1969 ongeveer 16.000,— zal belopen en waar- in jaarlijks ongeveer ongeveer 5.000,wordt gestort. Wij stellen U voor: le.. de gevraagde garantie te verlenen; 2e. een bijdrage uit het gemeenschappelijk fonds te verlenen ten bedrage van het restant van dit fonds; 3e. een bedrage fonds perdu te verlenen tot een maximum van 22.000,—;

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 24