77T 109 2e afd. 30 oktober 1969 VERBETERING 32 WONINGEN BERKENLAAN/EIKENLAAN (COMPLEX II) VAN DE WONINGVERENIGING „BERKENRODE" De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: 1. onder afstanddoening van alle voorreehten en exceptiën, door dc wet aan borgen toegekend of nog toe te kennen, te waarborgen de tijdig betaling van rente en aflossing van een geldlening groot f 400.000, welke door de Postcheque- en Girodienst te 's-Gravenhage zal worden verstrekt aan de Woningvereniging „Berkenrode" gevestigd te Heem- stede hiema te noemen „de vereniging", ten behoeve van het verbete- ren van het aan de vereniging in eigendom toebehorende complex van 32 woningen aan de Berkenlaan en de Eikenlaan Complex I 2. als biidrage in de kosten van de onder 1. genoemde verbetering het restant van het bij de gemeente in beheer zijnde gemeenschappelij fonds, bedoeld in het inmiddels vervallen artikel 29, sub d, van het woningbesluit, beschikbaar te stellen; 3 een bijdrage fonds perdu te verlenen in de kosten van de onder 1. ge- noemde verbetering van maximaal f 22.000,- of zoveel mmder als de totale kosten minder zullen bedragen dan f 465.000, 4 na het aanbrengen van de verbeteringen aan de Wonm.gvereniging .Berkenrode" een jaarlijkse bijdrage te betalen ten laste van de kap taaldienst der gemeentebegroting, gelijk aan het exploitatietekort van complex II, nadat dlt tekort verminderd zal zijn met een exploitatie- overschot van complex I (58 woningen aan het Res Novapleml e.m) eigendom van genoemde vereniging, en van complex IV (12 womngen aan het Dr. Droogplein), eigendom van de gemeente Heemstede, zulks onder de volgende voorwaarden en bepalingen, waarbq onder wo- ningen" dient te worden verstaan de wonmgen, behorende tot de onde genoemde complexen: a. de geldlening zal worden verstrekt tegen een koers van 99'/4% en een rente van 7%%, halfjaarlijks te voldoen, met een looptijd van 25 jaren, af te lossen in 25 annuïteiten. Gedurende 10 jaar is yersterkte of gehele aflossing niet toegestaan, daama gedurende 5 jaar tegen de koers van 10iy2% en gedurende de verdere looptijd tegen de koers van 101%, een en ander met inachtneming van een opzeggingsterimjn van 3 manm- den en slechts op de jaarlijkse aflossingsdag. De geldlenmg zal met mogen strekken tot gehele of gedeeltelijke aflossing van een 7!® lopende geldlening, tenzij met medewerking van de oorspronkelijke geldgever; b. de opbrengst van de geldlening zal slechts mogen worden aangewend voor het verbeteren van het onder 1 genoemde complex wonmgen, c. de verendging zal geen kapitaalsverplichtingen op zich nemen, dan met schriftelijke goedkeuring van burgemeester en wethouders; d de vereniging verplieht zich op eerste aanzegging van burgemeester en wethouders aan de gemeente onder de gebruikelijke bedmgen het recht van tweede hypotheek te verlenen op de onroerende goederen van complex I en van eerste hypotheek op de onroerende goederen van complex II;

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 26