110 4e afd. 30 oktober 1969 AANSCHAFFING PORTOFOONS POLITIE Heemstede, 8 oktober 1969. Aan de Raad, Reeds g'eruime tijd wordt bij de gemeentepolitie voor de uitoefening van diverse taken behoefte gevoeld aan het gebruik van portofoons, hetgeen ook door de Ministers van Justitie en Binneniandse Zaken wordt gestimu- leerd. Tot op heden werd in voorkomende gevallen gebruik gemaakt van porto- foons van de B.B.-hoofdbestuurspost te Overveen; de reikwijdte hiervEin is echter vaak te gering, terwijl de frequentie afwijkt van het huidige mobilofoonnet. De thans verkrijgbare apparatuur („Stomo-portofoon") voldoet aan alie te stellen eisen en wordt dan ook door de Politie Verbindings Dienst aan- bevolen; de reikwijdte is 3 5 km. De gemeentepolitie van Haarlem heeft deze portofoons reeds in gebruik en heeft er zeer goede ervaringen mee. Zij zijn bijzonder geschlkt voor de nachtelijke dienstuitoefening (surveil- lance e.d.), bij gebeurtenissen waarbij veel verkeer verwerkt moet worden en voor een sneiie bevelvoering bij calamiteiten. Aan de aanwezigheid van dit soort communicatiemiddel wordt voorai behoefte gevoeid voor eike politieman op scooter, bromfiets of rijwiel of te voet, waarmede thans een goede mogelijkheid tot verbinding met het bureau ontbreekt. Het is wenselijk dat tenminste over 4 portofoons kan worden beschikt; de aanschafkosten hiervan zullen 13.500,bedragen. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een krediet tot dit bedrag be- schikbaar te steiien. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 8 oktober j.l.; a. voor de aanschaffing van vier portofoons ten behoeve van de gemeente- politie een kredlet van 13.500, - beschikbaar te stellen; b. het onder a genoemde bedrag af te schrijven in 5 jaren. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: Heemstede, 30 oktober 1969. De Raad voomoemd, roorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 31