114 2e afd. 30 oktober 1969 ONTSLAG C'ONTROLERENl) GEMEENTE-ARTS. Heemstede, 1 oktober 1969. Aan de Raad, In een brlef van 17 september 1969 verzoekt de eontrolerend gemeente- arts, J. J. van Luin, ons colleg'e hem in verband met het bereiken der 65- jarige leeftijd m.i.v. 1 januari 1970 ontslag te verlenen uit zijn functie. De benoeming van de controlerend gemeente-arts door de raad steunt op een raadsbesluit van 26 januari 1933, genomen ter gelegenheid van de behandeling van de gemeentebegroting van dat jaar, waarbij de raad het recht van benoeming van de controlerend gemeente-arts aan zich heeft voorbehouden. Dit impliceert, dat hij ook door uw college behoort te worden ontslagen. Als motief voor het raadsbesluit heeft indertijd gegolden, dat, aange- zien krachtens een toen nog in de gemeentewet opgenomen bepaling de benoeming van de gemeente-vroedvrouw door de raad diende te geschie- den, dit ook het geval behoorde te zijn met de benoeming van de ge- meente-arts. Nu deze bepaling niet meer in de gemeentewet voorkomt is de grond- slag aan bovengenoemd raadsbesluit komen te ontvailen, zodat het onzes inziens kan worden ingetrokken. Wij bieden u derhalve een ontwerp-besluit ter vaststelling aan, waarbij aan de controlerend gemeente-arts J.J. van Luin met ingang van 1 januari 1970 eervol ontsiag wordt verleend en eerder genoemd raadsbesluit wordt ingetrokken. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rapaprd. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 39