r,wmmrâ>mm i 115 4e afd. 30 oktober 1969 WIJZIGING SCHOOLRAAD Heemstede, 15 oktober 1969. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel dd. 1 mei 1968, nr. 58, besloot u in uw vergadering van 30 mei d.o.v. tot opheffing van de ouderraad en tot in- stelling van een schoolraad, waarin vertegenwoordigers van het openbaar basisonderwijs en vaji het openbaar voortgezet onderwijs zitting hebben. De schoolraad heeft ons geadviseerd eraan mee te werken dat ook ver- tegenwoordigers van het openbaar kleuteronderwijs hierin worden opge- nomen. Vele belangen van de drie groepen openbaar onderwijs lopen parallel; bovendien vormt de overgang van de kinderen van de kleuter- scholen naar de lagere scholen een punt van bestudering. Artikel 45, vijfde lid, vam de Wet op het voortgezet onderwijs opent de mogelijkheid tot het instellen van een gemeenschappelijke schoolraad als hier bedoeld. Tegen inwilliging van het verzoek hebben wij geen bezwaren. Wij stellen u derhalve voor de bestaande sehoolraad om te vormen tot een gemeenschappelijke schoolraad voor de drie vormen van openbaar onder- wijs. Het ligt in ons voomemen de vier oudercommissies van de openbare kleuterscholen te verzoeken uit hun midden elk één lid aan te wijzen om zitting te nemen in de raad; verder zullen wij na overleg met de inspec- trice van het kleuteronderwijs één der vier hoofdleidsters benoemen tot iid. Het totale aantal leden wordt dan 18. Rurgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 15 oktober j.l.; BESLUIT: de bij zijn besluit van 30 mei 1968, nr. 58, ingestelde schoolraad om te vormen tot een gemeenschappelijke schoolraad voor het kleuteronderwijs, het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs. Heemstede, 30 okober 1969. De Raad voomoemd, De voorzitter, De secretari:

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 41