2e afd. 27 november 1969 GARANTIE GELDLENING WONINGBOUWVERENIGING „DE HAEMSTEDE" VOOR BOUW 21 BEJAARDENFLATS EN TOEKENNING JAARLIJKSE BIJDRAGE Heemstede, 19 november 1969. Aan de Raad, De Woning-bouwvereniging ,,de Haemstede" is voornemens aan de M. Vaumontlaan, alhier, 21 bejaardenflats, in 2 woonlagen, te doen bouwen. Het is de bedoeling, dat deze woningen gebouwd zullen worden met toe- passing van de Beschikking geldelijke steun particuliere huurwoningen 1968. Het bestuur van genoemde vereniging heeft een plan voor de bouw bij ons ingediend en verzocht te bevorderen dat: a. de jaarlijkse bijdrage op grond van voornoemde beschikking wordt toe- gekend; b. een perceel gemeentegrond wordt verkocht; c. garantie wordt verleend voor de betaling van rente en aflossing voor een door de vereniging aan te gane geldlening voor de financiering van de stichtingskosten. Bij uw besluit van 29 mei 1969, no. 62, werd inmiddels een perceel bouw- terrein gelegen ten noorden van de M. Vaumontlaan aan genoemde ver- eniging verkocht. Blijkens mededelingen van de zijde van het Ministerie van Volkshuisves- ting en Ruimtelijke Ordening kan de besehikking tot toekenning van de jaarlijkse bijdrage ingevolge de Beschikking geldelijke steun particuliere huurwoningen 1968 binnen enkele dagen worden verwacht. De stichtingskosten zullen volledig worden gefinancierd uit de opbrengst van een aan te gane geldlening. ,,De Haemstede" heeft de Rijkspostspaar- bank bereid gevonden deze geldlening te verstrekken tot een bedrag van 903.000,tegen een rente van 8%%, halfjaarlijks te voldoen en een koers van lOO0/0. Deleningz&iin50annuïteitenmoetenw©*4e« kocro van 1000 De lening zal in 50 jaarlijkse annuïteiten moeten worden afgelost. Opneming zal geschleden op nader overeen te komen daita, doch uiterlijk op 1 november 1970, waarvoor een bereidstellingsprovisie betaald dient te worden van 1%. De Rijkspostspaarbank stelt verder als voorwaarde, dat de gemeente de tijdige betaling van rente en aflossing garandeert. In tegenstelling tot gewone huurwoningen, waarvoor de gemeentelijke garantie in het algemeen tot 90% van de stichtingskosten beperkt moet blijven, is het toegestaan dat voor bejaardenwoningen de garantie zich over de volledige stichtingskosten uitstrekt. Op grond van artikel 60 van de Woningwet en artikel 30 van de Be- schikking geldelijke steun toegelaten instellingen 1968 zal de eerderge- noemde jaarlijkse bijdrage worden toegekend aan de gemeente en ver- strekt de gemeente deze bijdrage aan de woningbouwvereniging. Tekeningen en begrotingen van het bouwplan liggen voor U bij de stuk-

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 37