128 2e afd. 27 november 1969 GARANTIE GELDLENING WONINGBOUWVERENIGING „DE HAEMSTEDE" VOOR BOUW 21 BEJAARDENFLATS EN TOEKENNING JAARLIJKSE BIJDRAGE De Raad der gemeente Heemstede; gelezen de brieven van het bestuur van de Wonlngbouwvereniging „de Haemstede" alhier dd. 24 februari en 11 november 1969, alsmede het voor- stel van burgemeester en wethouders gelet op de Woningwet, de Beschikking geldelijke steun toegelaten in- stellingen 1968 en de Beschikking geldelijke steun particuliere huurwo- ningen 1968; BESLUIT: 1. onder afstanddoening van alle voorrechten en exceptiën, door de wet aan borgen toegekend of nog toe te kennen, te waarborgen de tijdige betaling van rente en aflossing van een geldlening groot 903.000, welke door de Rijkspostspaarbank te Amsterdam zal worden verstrekt aan de Woningbouwvereniging ,,de Haemstede" gevestigd te Heemstede, hiema té noemen ,,de vereniging", ten behoeve van de bouw van 21 bejaardenflats (premie-huurwoningen) aan de M. Vaumontlaan alhier, zulks onder de volgende voorwaarden: a. de geldlening zal worden verstrekt tegen een koers van 100%, beta- ling van een bereidstellingsprovisie van 1% en een rente van 8V2%, halfjaarlijks te voldoen, met een looptijd van 50 jaren, af te lossen in 50 annuïteiten. De Rijkspostspaarbank heeft het recht op de jaar- lijkse aflossingsverschijndag, voor het eerst 20 jaar na de (gemid- delde) opnemingsdatum van de leensom, het schuldrestant vervroegd op te eisen. Gedurende 10 jaar is versterkte of gehele aflossing niet toegestaan, daaraa gedurende 5 jaar tegen de koers van 101%% en gedurende de verdere looptijd tegen de koers van 101%, een en ander met inachtneming van een opzeggingstermijn van 3 maanden en slechts op de jaarlijkse aflossingsdag. De geldlening zal niet mogen strekken tot gehele of gedeeltelijke aflossing van een elders lopende geldlening, tenzij met medewerking van de oorspronkelijke geldgever; b. de opbrengst van de geldlening zal slechts mogen worden aange- wend voor de bouw van voornoemde 21 bejaardenflats; c. de vereniging verplicht zich op de eerste aanzegging van burge- meester en wethouders aan de gemeente onder de gebruikelijke be- dingen het recht van eerste hypotheek te verlenen op deze 21 woningen; d. de vereniging zal er zorg voor dragen, dat de woningen gedurende de looptijd van de lening bij een maatschappij, ter goedkeuring van burgemeester en wethouders, zodanig zijn verzekerd tegen brand- schade, dat de kosten van herstel en wederopbouw volledig uit de assurantiepenningen kunnen worden voldaan. De vereniging is ver- plicht op vordering van burgemeester en wethouders de betreffen- de polis en/of premiekwitanties te tonen; e. de vereniging verbindt zich geen wijziging noch geheel noch gedeel- telijk in de bestemming van de woningen aan te brengen anders dan met toestemming van burgemeester en wethouders en voorts onder de voorwaarden en bepalingen, welke burgemeester en wethouders overigens nodig zullen oordelen;

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 39