4e afd. 27 november 1969 2. De weg ten zuiden van de agglomeratie Haarlem, komende uit de Haarlemmermeer, is getraceerd langs de Glipper Zandvaart, door de zuidelijke punt van Mariënheuvel en Groenendaal, door de gronden ten noorden van het Manpad, door Leyduin en vervolgens langs het Noordoosterkanaal van de Amsterdamse waterleidingen naar Zand- voort. Het ingenomen standpunt met betrekking tot het wegenstelsel betekent ook dat er een directe aansluiting komt van de Herenweg op de zuidelijke aggiomeratieweg. Deze aansluiting stemt overeen met het beginsel van het rondwegen- stelsel voor de agglomeratie. Een belangrijk voordeel van deze aansluiting is o.m., dat het verkeer uit zuidelijke richting naar de kust op dit punt de zuidelijke agglomeratieweg kan bereiken. De plaatselijke wegen zullen hierdoor in belangrijke mate worden ontlast, hetgeen wij voor deze ge- meente zeer belangrijk achten. U heeft zich bij deze gedachte aangesloten, doch conform onze zienswijze aan Gedeputeerde Staten doen meedelen, dat het niet aanvaardbaar is deze aansluiting geheel ten oosten van de Herenweg aan te leggen, omdat hiermede een terrein van 8,5 ha moet worden opgeofferd, waarvan 3 ha van het wandelbos Groenendaal. Door een geringe verschuiving van de weg in zuidelijke richting en door de aansluiting deels ten westen en deels ten oosten aan te leggen, is het mogelijk zowel Mariënheuvel als Groenen- daal onaangetast te laten. Gedeputeerde Staten merken in dit verband op, dat de tracé's met de aansluitpunten op het streekplan, alhoewel met zorg aangegeven, het be- loop en de omvang in principe aanduiden. Eerst bij de nadere detaillering kan de juiste plaats van de wegen en de vorm van de aansiuitpunten wor- den bepaald. Gedeputeerde Staten blijken, ondanks bovenstaande opmerking, het door de gemeente ingenomen standpunt, de aansluiting deels ten oosten en deels ten westen van de Herenweg aan te leggen, niet te delen. Op bedoeld punt zal zo schrijft genoemd college van het afslaand verkeer de belang- njkste stroom zich bewegen tussen het oostelijk deel van de agglomeratie- weg en het noordelijk deel van de Herenweg. Bij een oplossing zoals de gemeente voorstaat zal dit afsiaande verkeer in beide richtingen het te- gemoetkomende verkeer op de Herenweg moeten kruisen. Bij de oplossing volgens het ontwerp-streekplan zal dit alleen voor het verkeer dat zich in de richting van de Haarlemmermeer beweegt het geval Wij zijn door dit betoog niet overtuigd dat de aansluiting uitsluitend ten oosten van de Herenweg moet worden geprojecteerd. Wij stellen u voor aan de provinciale staten te berichten, dat bij de nadere detaülering en de definitieve keuze van de aansluiting gekozen zal moeten worden voor een oplossing, waarbij Mariënheuvel en Groenendaal zoveel mogelijk blijven gespaard en de veiligheid van het verkeer zo optimaal mogelijk wordt be- vorderd. Het ontwerp-streekplan wijst uit, dat de gedachte bestaat het verkeer uit Schalkwijk naar Zandvoort te leiden via de Caesar Francklaan-Heem- steedse Dreef-P. Aertszlaan-Adr. Pauwlaan-Laan van Rozenburg-Zand- voorter Allee en Zandvoortselaan. Wij zijn van oordeel dat dit zeer ongewenst is en niet mogelijk. Door Heemstede bewegen zich reeds meerdere belangrijke verkeersstromen, zo- dat aan uitbreiding hiervan geen enkele behoefte bstaat. Bovendien le- vert het vermelde tracé onoverkomelijke bezwaren op, gezien de kruis- punten:

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 42