129 4e afd. 27 november 1969 a. Caesar Prancklaan-Heemsteedse Dreef-P. Aertszlaan (een verschoven kruispunt) b. P. Aertszlaan-Bronsteeweg-Adriaan Pauwlaan; de aansluiting P. Aertszlaan op de Adriaan Pauwlaan is verre van ideaal; c. Adriaan Pauwlaan-Herenweg-Laan van Rozenburg; dit kruispunt is gelegen zeer nabij de kruising Herenweg-Lanckhorstlaan en het kruis- punt bij de Westelijke Randweg. Nog een belangrijk kruispunt creëren op dit punt zou een chaos veroorzaken. Wij zijn van oordeel, dat het verkeer uit Schalkwijk naar Zandvoort moet worden geleid via Heem- steedse Dreef-Zuiderhoutlaan- verbrede) Spanjaardslaan-Westelijke Randweg en via de aansluiting van laatstgenoemde weg op de Zand- voortselaan naar Zandvoort. Wij hechten derhalve grote betekenis aan de totstandkoming van deze aansluiting op korte termijn. Deze aan- sluiting moet naar ons oordeel gereed zijn op het tijdstip waarop de brug over het Spaarne gereed is. Wij stellen u voor dit standpunt aan het proviciaal bestuur te berichten. Gedeputeerde Staten hebben niet voldaan aan uw verzoeken, ingediend naar aanleiding van de behandeling van het voorontwerp streekplan, met betrekking tot de volgende punten: 1. Voor het gedeelte van Hertenduin gelegen achter het sportterrein aan de Glipperweg ontbreekt de bestemming bijzondere bebouwing ten be- hoeve van de bouw van een paedagogische academie. Reeds enkele jaren geleden was het provinciaal bestuur bereid medewerking te verlenen aan de bouw van een paedagogische academie op Hertenduin. Bij de herziening van het streekplan in 1964 werd hiervoor een terrein aan de Prinsenlaan bestemd. Tijdens de voorbereiding van de bouw- plannen bleek het gewenst de nieuwe school te bouwen op het gedeelte van Hertenduin, gelegen achter het sportterrein aan de Glipperweg. Gedeputeerde Staten merken hieromtrent op, dat de veel grotere om- vang van de latere school ertoe zou leiden dat een aanzienlijk offer aan natuurschoon zou moeten worden gebracht en dat deze opzet niet meer passend kan worden geacht in de omgeving. „Elders in de gemeente zijn voor de school aantrekkelijker mogelijk- heden voorhanden." Deze motivering achten wij volstrekt onjuist. Het nieuwe bouwplan neemt minder oppervlakte veui het terrein in beslag dan het oorspronkelijke plan aan de Prinsenlaan, dat geheel in één bouwlaag zou worden uitgevoerd. Volgens het nieuwe bouwplan zal de school gedeeltelijk in twee bouw- lagen worden gebouwd. De realisering van het nieuwe plan tast het natuurschoon minder aan dan het eerste plan. De uitspraak dat elders in de gemeente aantrekkelijker mogelijkheden aanwezig zijn, wordt op geen enkele wijze gemotiveerd of duidelijk gemaakt door het ver- melden van enkele terreinen. Deze terreinen zijn er niet. Wij stellen u daarom voor tegen het ont- breken van de genoemde bestemming voor een gedeelte van Herten- duin bezwaar te maken. 2. Het terrein ten zuid-westen van de Rivierenbuurt. Het voormalig filter- terrein van de Amsterdamse Waterleidingen is bestemd voor ruime be- bouwing met uitzondering van het zuidelijk gedeelte, hetgeen is be- stemd voor bijzondere voorzieningen met het oog op de bouw van een 50 kV-station voor het P.E.N. dat is bestemd voor de Amsterdamse Waterleidingen. Gedeputeerde Staten merken terzake op dat de ge- meente hieromtrent door het P.E.N. is benaderd. Dit is echter niet het geval. Wij zijn van oordeel, dat de bouw van een

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 43