I 135 i- 2e afd. 19 december 1969 HOOFDSTUK VIII 4a. Openbaar voortgezet ondervvijs. Het nadelig slot van deze paragraaf, te weten de uitgaven voor het openbaar mavo, voor zover niet gedekt door de op- brengst aan schoolgelden, verhuur der gebouwen en de ver- goedingen van het rijk voor dit onderwijs bedraagt ruim 15.500, In hoofdzaak is dit nadelig saldo het gevolg van de aan de gemeente Haarlem te vergoeden kosten voor de samen- werking op het terrein van het voortgezet onderwijs ten be- drage van 10.000,en het aan die gemeente te betalen bedrag voor het schoolpsychologisch onderzoek van de leer- lingen der brugklas van de Bronsteeschool. HOOFDSTUK VIII 4b. Bijzonder voortgezet onderwijs. Hetgeen de ten laste der gemeente blijvende uitgaven voor het openbaar mavo meer bedragen dan de inkomsten, komt, omgerekend per leerling, aan het bijzonder onderwijs ten goede. Berekend naar 190 leerlingen bij het openbaar en 900 bij het bijzonder onderwijs komt dit neer op rond 75.000, Volgno. 26.010 Uitgaven ais bedoeld in artikel 13 der Lager-Onderwijswet 1920. Het vervoer van de in „de Hartekamp" verpleegde kinderen naar scholen voor buitengewoon onderwijs komt thans goed- deels ten laste der gemeente. Dit betekent een stijging van de op deze post geraamde uitgaven met 17.000, Volgno. 26.150 Schoolpsychologische onderzoeken. Het onderzoek der leerlingen van kleuterscholen en lagere scholen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden en het school- psychologisch onderzoek en de begeleiding van de leerlingen der eerste kiassen van de lagere scholen, waartoe in de raadsvergadering van 30 januari 1969 besloten werd, zal blijkens de raming op dit volgnummer een bedrag vergen van in totaal 21.000, Volgno. 27.190 Vergoeding nadelig saido op de exploitatie der Heemsteedse Sportparken enz. De raming op dit volgnummer bedraagt meer dan vorig jaar Deze stijging wordt veroorzaakt door het grotere nadelig saldo van het onderdeel Sportparken. Wegens rente en af- schrijving voor door de gemeente verstrekt kapitaai diende in de begroting voor de Heemsteedse Sportstichting 33.000,meer geraamd te worden dan vorig jaar. Voorts werd het personeel met één man uitgebreid. 45.000,-

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 11