777] 135 2e afd. 19 december 1969 HOOFDSTUK IX Sociale Zorg en Maatschappelijk Werk. De sinds de inwerkingtreding der Algemene Bijstandswet opgetreden stijging van de uitgaven op dit hoofdstuk zet zich in versterkte mate voort. Het nadelig saldo van het hoofdstuk is in vergelijking met vorig jaar gestegen met 498.000,- In hoofdzaak n.l. tot een bedrag van 448.000,is dit het gevolg van de stijging der kosten van bijstand aan in be- jaarden- en verzorgingstehuizen verblijvende personen. Het grootste deel daarvan 310.000,betreft de personen van 65 jaar en ouder. Het toenemend aantal bijstand behoevende bewoners van bejaardentehuizen en de stijging der pensionprijzen in deze tehuizen speelt hierbij uiteraard een belangrijke rol. Tegenover deze belangrijke uitgavenstijging staat aan de inkomstenzijde natuurlijk een verhoging van de uitkering voor sociale zorg als onderdeel van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. De vermelding hiervan vindt plaats bij de gunstige ver- schillen. HOOFDSTUK XII Kasvoorzieningen. Het nadelig saido van dit hoofdstuk wordt geraamd op 40.000,- In vorige begrotingen sloot dit hoofdstuk in inkomsten en uitgaven. In de gemeenterekeningen pleegt dit hoofdstuk echter steeds een nadelig saldo te vertonen. Dit laatste wordt o.a. hierdoor veroorzaakt, dat de ontvang- sten der gemeente gemiddeld later plegen binnen te komen dan de uitgaven dienen te worden gedaan. Dit betekent een financieringstekort, dat door het opnemen van kasgeld dient te worden overbrugd. De rente van dit kasgeld veroor- zaakt mede het nadelig saldo op dit hoofdstuk. Ook het ver- schil in debet- en creditrente speelt hierbij een rol. Subsidies Blijkens het u aangeboden subsidievoorstel zal het totaal der subsidies een verhoging ondergaan met 76.000,- Salarissen Het totaal der slarissen met inbegrip van de sociale lasten, geeft ten opzichte van de begroting voor het vorig jaar op- nieuw een belangrijke verhoging te zien. De verhogingen van de salarissen ingaande 1 januari 1969 met 6,25%, 2% met ingang van 1 juli 1969 en de duurte- toeslag van 1%, zijn thans in de begroting voor 1970 ge- raamd. Bij deze verhogingen komen nog de verhoging van de door de gemeente te betalen premie A.O.W./A.W.W. van 10,4% tot 10,6%, alsmede de optrekking van de maxi- mum-premie van 1.596,tot 1.717,per jaar; de verho- ging van de premie ingevolge de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten van 3.9 tot 9,4% van de A.O.W.-premie; de verhoging van de ziekenfondspremie met 0,15%; de verho-

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 12