135 2e afd. 19 december 1969 college kunnen worden vastgesteld. De voorbereiding van het bestem- mingsplan voor de dorpskern is thans zover gevorderd, dat wij het eerste ontwerp hiervoor in het voorjaar van 1970 tegemoet zien. De uitgifte van gronden in het Centrumplan vindt regelmatig voort- gang. Wij verwachten, dat nog voor het eind van 1969 alle grond van de gemeente zal zijn verkocht. Uitkeringen uit het gemeentefonds. Blijkens de voor de leden van uw raad bij de stukken ter inzage liggende circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken dd. 30 juni 1969 is het vermenigvuldigingspercentage voor de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1970 bepaald op 229. Dit betekent een verhoging met 5 punten in vergelijking met het laatstelijk voor 1969 vastgestelde percen- tage van 224, of, in procenten uitgedrukt, een verhoging van ruim 2%. De regering heeft voor nadere verdeling onder de gemeenten in 1970 f 50.000.000,extra gereserveerd. Wanneer dit bedrag, ongetwijfeld ter compensatie van loonronden, tot uitkering zou komen dan zou het uitkeringspercentage nog eens met 5 punten kunnen stijgen tot 234, of in totaal met 4%%. Dit is dan nog altijd belangrijk minder dan de norm van 6%, welke de regering zou willen aanhouden voor de jaarlijkse groei van de overheidsuitgaven. In tegenspraak daarmede is ook weer, dat voor de bepaling van de normvergoeding uit het gemeentefonds voor het lager onderwijs rekening is gehouden met een verhoging van het loon- en prijspeil van 5%. Iloofdstuk XIV. Het rente-omslagpercentage behoefde in vergelijking met vorig jaar niet te worden verhoogd en kon dan ook gehandhaafd blijven op 6%. Subsiilies. Wij stellen ons voor in de loop van het begrotingsjaar het gehele subsidie-beleid opnieuw in beschouwing te nemen, in het bijzonder voor wat betreft de contributies en de erkenningsbijdragen. Tenslotte willen wij nog uw aandacht vragen voor de ook dit jaar weer bij de begrotingsstukken gevoegde grafieken. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 18