4e afd. 19 december 1969 132 AANLEG PARKEEKSTROKEN C.A. PROVINCIËNBUURT Heemstede, 3 december 1969. Aan de Raad, In de ontwerp-begroting voor 1970 is onder volgnummer 06.018 vermeld dat het in de bedoeling ligt de Brabantlaan, de Gelderlandlaan, de Utrecht- laan en de 2ieelandlaan te herstraten, het plantsoen in de eerstgenoemde laan te versmallen en aldaar een parkeerstrook aan te leggen. Het verdient aanbeveling gelijktijdig met deze werkzaamheden ook in de Gelderlandlaan en de Utrechtlaan ter weerszijden van de rijbaan par- keerstroken aan te leggen. De rijbaan van deze wegen is slechts 5 m breed en er staan hier gewoonlijk veel auto's geparkeerd; het doorgaande verkeer wordt daardoor ernstig belemmerd. Volgens het bij de raadsstukken voor u ter inzage gelegde plan is het mogelijk, door de voortuinen 1.05 m minder diep te maken en het trottoir te verleggen en 0.15 m te versmallen, parkeerstroken aan te leggen ter breedte van 1.20 m. In het plan is verder opgenomen het versmallen van het trottoir aan de westzijde van de Zeelandlaan. Dit trottoir is nu 2 m breed en de rijweg 5 m. Het is gewenst de breedte van de rijbaan op 5.50 m te brengen, zodat de wagens, welke op de parkeerplaatsen aan de oostzijde van de Zeeland- laan worden geparkeerd, vlot kunnen wegrijden. De kosten van alle hierboven genoemde werkzaamheden worden blijkens de mede ter inzage gelegde begroting geraamd op 93.000,Hiervan is reeds 62.000,opgenomen in de in de aanhef genoemde begrotingspost, zodat nog een aanvullend krediet nodig is van 31.000, Wij geven u in overweging dit bedrag ter beschikking te stellen door verhoging van die post. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 3 december j.l.; BESLUIT: ten behoeve van de aanleg van parkeerstroken in de Gelderlandlaan en de Utrechtlaan en de verbreding van de rijbaan van de Zeelandlaan ten laste van de gewone dienst van de begroting voor 1970 een krediet van 31.000,beschikbaar te stellen. Heemstede, 19 december 1969. De Raad voornoemd, De îcretaris irzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 1