134 4e afd. 19 december 1969 2e a WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING (13e wijziging) Heemstede, 10 december 1969. Aan de Raad, Bij de wet van 28 augustus 1969, Stbl. 350, is artikel 451 ter van het Wetboek van Strafrecht ingetrokken. Dit artikel hield o.m. een strafbaar- stelling in van het openlijk ten toon stellen van enig middel tot voor- koming van zwangerschap, het openlijk of ongevraagd aanbieden en het door verspreiding van enig geschrift ongevraagd als verkrijgbaar aan- wijzen van zodanig middel. In genoemde wet, welke zeer waarschijnlijk op 1 januari a.s. in werking zal treden, is verder bepaald dat bij gemeente- lijke verordening met betrekking tot middelen tot voorkoming van zwan- gerschap uitsluitend bepalingen kunnen worden vastgesteld die betrekking hebben op de verkoop of verstrekking van deze middelen, voorzover die verkoop of die verstrekking plaats vindt buiten gesloten ruimten. Be- staande bepalingen van provinciale of gemeentelijke verordeningen met betrekking tot bedoelde middelen vervallen. Wij achten het gewenst dat een algeheel verbod wordt vastgesteld voor het verkopen, verstrekken of in een warenautomaat voorhanden hebben van anti-conceptionele middelen buiten besloten ruimten op voor het pu- bliek toegankelijke plaatsen. De woorden „op voor het publiek toegankelijke plaatsen", welke niet in de wet voorkomen, dienen te worden opgenomen om zoveel mogelijk buiten twijfel te stellen dat de bepaling geen gedragingen zal omvatten welke elk karakter van openbaarheid missen en waarbij de openbare orde en zedelijkheid in geen enkel opzicht zijn betrokken; zou dit laatste het geval zijn, dan zou de bepaling door de rechtcr onverbindend verklaard kunnen worden. Tot genoemde plaatsen dienen ook te worden gerekend de met enige beperking voor het publiek toegankelijke plaatsen zoals tegen betaling toegankelijke sportterreinen. Het voorhanden hebben van voorbehoedmiddelen in warenautomaten zal o.i. met zoveel woorden moeten worden vermeld omdat de verkoop buiten besloten plaatsen veelal door middel van automaten zal geschieden en het voorhanden hebben in automaten tot minder bewijsmoeilijkheden aanlei- ding zal geven dan het verkopen door middel van automaten. Wij stellen u voor bedoeld verbod op te nemen in de Algemene Politie- verordening als artikel 155a. De datum van inwerkingtreding dient gelijk te zijn aan die van de wet van 28 augustus 1969, Stbl. 350. Een ontwerp-besluit bieden wij u ter bekrachtiging aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 6