2e afd. 19 december 1969 daarmede de verbetering van de Heemsteedse Dreef tussen de Camplaan en het Valkenburgerplein. De ten laste der gemeente komende reconstruc- tie van het Wipperplein zal een aanzienlijk bedrag vergen. Getracht zal dienen te worden in deze kosten een bijdrage van het rijk te verkrijgen op grond van de daarvoor door de Minister van Verkeer en Waterstaat in het leven geroepen regeling. Het betrekkelijke krediet zal, naar het zich thans laat aanzien, pas in 1971 door uw raad behoeven te worden verleend. Het hierboven aangegeven investeringsprogramma kan bescheiden wor- den genoemd. Door de hoge rentestand op de kapitaalmarkt zal het niet- temin het overgrote deel van het voor rente en afschrijving op kapitaals- uitgaven van meer dan f 5.000,geraamde bedrag in beslag nemen. Een uitgebreider programma voor kapitaalsuitgaven zou overigens naar onze mening als een slag in de lucht dienen te worden gezien. De vaste financieringsmiddelen, die op grond van de Wet Kapitaalsuitgaven Pu- bliekrechtelijke Lichamen uitsluitend door de Bank voor Nederlandse Ge- meenten ten behoeve van de gemeenten mogen worden aangetrokken, vloeien aan deze laatste in steeds geringere mate toe. Wij vrezen, dat in deze situatie in de loop van het begrotingsjaar geen verandering ten gunste zal optreden. Tekenend mag in dit verband worden genoemd, dat, hoewel er steeds een niet onbelangrijk aanta! kapitaalswerken op realisering wachtte we- gens het ontbreken van de definitieve machtiging van Gedeputeerde Staten voor het doen der daaraan verbonden uitgaven, de laatste vaste geldlening door uw raad op 31 oktober 1968 werd aangegaan. Nu verkeert onze gemeente in de gelukkige omstandigheid, dat haar juist in deze tijd van grote schaarste op de kapitaaimarkt op andere wijze gelden toevloeien die gebruikt kunnen worden voor de flnanciering van kapitaalsuitgaven, n.l. door de verkoop van grond. Zo zullen door de opbrengst van de verkoop van terreinen in de Schouw- broekerpolder ten behoeve van de bouw van 'het Diaconessenhuis op drie na älle kapitaalswerken kunnen worden gerealiseerd, genoemd in het laatste aan de leden van uw raad bij onze brief van 20 augustus j.l. ge- zonden prioriteitenschema. De drie resterende kapitaalswerken zijn: a. de aanleg van voetbalvelden en de stichting en aankoop van kleedge- bouwen nabij de Ringvaartlaan. Het gebrek aan vaste financieringsmiddelen vormt echter in deze geen beletsel voor de uitvoering doch de omstandigheid, dat Gedeputeerde Staten strijd 'hebben geconstateerd met het geldende bestemmingsplan. Het betrekkelijke krediet is in de raadsvergadering van 28 augustus j.l. van de begroting afgevoerd; b. de verbouwing en uitbreiding van het Raadhuis. De opbrengsten van in de bestemmingsplannen Van Merlenlaan-Kerk- laan, Geleerdenwijk en Schouwbroekerpolder nog te verkopen gronden zullen het wellicht mogelijk maken de nodige vaste financieringsmidde- len te verkrijgen om aan dit project in het begrotingsjaar een begin van uitvoering te geven. Wij hebben inmiddels aan de architect opdracht gegeven hiervoor een nieuw plan te ontwerpen van een wat beperkter omvang dan dat waar- voor uw raad op 15 december 1967 een krediet voteerde. Wij verwachten dat met dit nieuwe plan een belangrijke kostenbe- sparin zal kunnen worden verkregen zonder dat dit aan de bruikbaar- heid van de nieuwe accommodatie afbreuk zal doen. Alvorens voor dit nieuwe plan uw bekrachtiging te vragen zullen wij de leden van uw raad daarover uiteraard uitvoerig informeren;

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 8