24 4e afd. 25 februari 1971 BOEK OVEB GESCHIEDENIS VAN HEE3ISTEDE Heemstede, 17 februari 1971. Aan de Raad, Bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1967 is in uw Raad gesproken over het uitgeven van een boekwerk over Heemstede. Zoals wij u bij brief van 7 juni 1967 hebben bericht, zijn wij na beraad hierover de conclusie gekomen dat het gewenst is een boek over de geschiedenis van onze gemeente te laten samenstellen en daamaast het boekje Wel- kom in Heemstede" („Gemeentegids") te handhaven. Wij deelden u däarbij verder mee dat wij mr. J. W. Groesbeek, rijksarchivaris in de provincie Noord-Holland, wonende te Haarlem, bereid hadden gevonden eerstbe- aoeld boek te schrijven. Het gereedkomen van de tekst is helaas door ziekte van de auteur ernstig vertraagd. Onlangs is het werk echter voltooid. Meijer Pers N.V.. te Amsterdam, waarmee mr. Groesbeek goede ervaringen heeft, is be- reid het boek te drukken. Het zal blijkens een offerte van deze N.V. een omvang hebben van 144 pagina's, waarvan 24 met Ulustraties in duplex en 8 met illustraties in kleuren. De tekst zal worden gezet in twee kolom- men per pagina. >r;itis verspreiding lijkt ons voor een boek als het onderhavige minder juist. Anderzijds moet de prijs voor belangstellenden niet hoog zijn. Wii menen dat een prijs van 5,aanvaardbaar is. Voor de verkoop ware voornamelijk de boekhandel in te schakelen Een deel van de prijs, te stellen op ongeveer 2,—, zal dan aan de handelaren ten goede moeten komen. De totale oplaag zal niet meer dan 5.000 exemplaren behoeven te zijn De hiervoor door de gemeente te betalen prijs zal 52.000,— bedragen (mclusief omzetbelasting). De auteur ware een honorarium van 3.000,toe te kennen, zodat in totaal een krediet van 55.000,nodig zal zijn. Wanneer alle boeken wor- den verkocht, zal de gemeente hiervan 5.000 x 3,is 15.000,terug- ontvangen, zodat 40.000,voor rekening van de gemeente blijft. Wij stelien u voor hiervan 20.000,ten laste van de algemene reserve te brengen en het restant in vijf jaren af te schrijven. Wij geven u derhalve in overweging een krediet van 55.000be- schikbaar te stellen. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij aan. Burgemeester en wethouders van Heeemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 13