25 4e afd. 25 februari 1971 DOORTREKKING PARALLEIAVEG CRUQUIUSWEG Heemstede, 17 februari 1971. Aan de Raad, Rij uw besluiten van 27 juli nr. 87, en 30 mei 1968, nra 63, werden kredieten beschikbaar gesteld voor de aanleg van een gedeelte van de geprojecteerde parallelweg langs de noordoostzijde van de Cruquiusweg. De hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat heeft ons bericht dat in april a.s. zal worden begonnen met de verbetering van de Cruquiusweg. In het voor u ter inzage gelegde verbeteringsplan is op ons verzoek mede opgenomen de aanleg van het resterende gedeelte van de parallelweg, namelijk het gedeelte tussen het benzinestation en de toe- gangsweg tot de woonschepenhaven. Blijkens de mede voor u ter inzage gelegde begroting worden de aan- legkosten door de Provinciale Waterstaat begroot op 279.400,Hierin zijn echter niet begrepen de kosten van openbare verlichting en van brandkranen ad resp. 13.000,en 900, De hoofdingenieur-directeur is bereid te bevorderen dat eerstgenoemd bedrag door de provincie wordt voorgefinancierd tegen de geldende rente- voet. Het juiste door de gemeente te betalen bedrag zal worden vastge- steld na. de aanbesteding, waarbij dan tevens de datum zal worden op- gegeven waarop de renteberekening ingaat. Ingevolge de Exploitatieverordening zullen de exploitanten van de aan- grenzende bouwterreinen een deei van de aanlegkosten aan de gemeente moeten restitueren zodra zij tot bebouwing overgaan. Daar de parallelweg ook van belang zal zijn voor het doorgaande verkeer, behoeven zij niet de volle aanlegkosten te dragen; wij achten het redelijk hen 50% der kosten in rekening te brengen, zoals ook is geschied ten aanzien van de eigenaren der bouwterreinen aan het eerste gedeelte van de parallelweg. Voor de twee nog te bebouwen terreinen komt dit in totaal neer op 70.000, Als gevolg van de aanleg van de parallelweg vervalt het (provinciale) rijwielpad, hetgeen voor de provincie een besparing van kosten betekent. In verband hiermede heeft genoemde hoofdingenieur-directeur zich bereid verklaard Gedeputeerde Staten voor te stellen de gemeente in de aanleg- kosten van de weg een bijdrage te verlenen van 28.000, In verband met de wegaanleg moet het hoofdleidingnet voor gas, water en elektriciteit worden uitgebreid. De kosten hiervan worden geraamd op respectievelijk 27.500,23.100,en 7.300,Gespecificeerde begro- tingen liggen voor u ter inzage. Wij stellen u voor ons overeenkomstig bijgevoegd ontwerp-besluit de nodige kredieten te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 15