27 4e afd 25 februari 1971 VOORZIENINGEN HOOFDVELD SPORTPARK Heemstede, 17 februari 1971. Aan de Raad, De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft alle verenigingen die deelnemen aan het betaalde voetbal, verplicht ervoor te zorgen dat rond- om het wedstrijdveld een afzetting ter hoogte van twee meter aanwezig is, welke aan de bovenzijde is voorzien van een naar het publiek gerichte prikkeldraadbespanning van 30-50 cm; verder moet het pad tussen de kleedgelegenheid en het speelveld zo mogelijk aan weerszijden en aan de bovenzijde op dezelfde wijze worden afgezet, teneinde spelers, scheidsrechters en grensrechters te beschermen. Deze voorzieningen hadden vôôr de aanvang van de competitie 1970/1971 getroffen moeten worden. Dit geldt dus ook voor de voetbalvereniging R.C.H., die voor de thuiswedstrijden de beschikking heeft over het hoofd- veld op het gemeentelijke sportpark. Rond dit veld staat een hek van 1 m hoogte, terwijl de voorgeschreven „kooi" ontbreekt. R.C.H. heeft getracht ontheffing te verkrijgen van de gestelde eisen, doch op haar verzoek is afwijzend beschikt. Het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting stelt zich op het standpunt dat de gemeente als verhuurster de eerst aangewezene is om die nodige voorzieningen te treffen en heeft ons daarom voorgesteld te bevorderen dat daarvoor een krediet beschikbaar wordt gesteld. Aan de eisen voor de afrastering kan worden voldaan door tegen de bestaande afrastering stijlen te plaatsen en tegen het bovengedeelte daar- van gaas en prikkeldraad aan te brengen. De draaihekken zullen op soort- gelijke wijze worden verhoogd. De beveiligingskooi kan voor een gedeelte vast aan de hoofdtribune worden bevestigd; het overige gedeelte kan uit- schuifbaar worden gemaakt tot aan de afrastering. De kosten van een en ander worden blijkens de voor u ter inzage ge- legde begroting geraamd op 19.300,Naar ons oordeel behoren de kosten via een huurverhoging op R.C.H. te worden verhaald. Deze verhoging ware te baseren op 15 jaar afschrijving en 7% rente; op annuïteitbasis betekent dit een jaarlijkse verhoging van f 2.120,Het bestuur van R.C.H. heeft zich met betaling hiervan akkoord verklaard. Wij geven u derhalve in overweging ons voor genoemd doel een krediet Vcin 19.300,te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 17 februari J.I.; ten behoeve van het verhogen van de afrastering rond het hoofdveld van het gemeentelijk sportpark en het maken van een „beveiligingskooi" nabij de hoofdtribune een krediet van 19.300,beschikbaar te stellen, welk bedrag in 15 jaren zal worden afgeschreven. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: De secretgibs, Heemstede, 25 februari 1971. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 19