29 2e afd. 25 februari 1971 VERZWARING GASNET VOOR LAGE DRUK IN DE BINNENWEG EN OMGEVING Heemstede, 17 februari 1971. Aan de Raad, In het destijds door het Gasinstituut uitgebrachte rapport over de distributiecapaciteit van het gasbedrijf in verband met het te verwachten toenemend gasverbruik werd o.m. vermeld, dat de gasleiding voor lage druk in de Binnenweg tussen de Zandvaartkade en de Kastanjelaan ver- zwaard diende te worden. Het is gewenst de in de rijweg liggende be- staande leiding buiten bedrijf te stellen en daarvoor in de plaats twee nieuwe leidingen in de trottoirs te leggen. Ook de leiding in de Iepenlaan is aan verzwaring toe. Hiervoor zullen gietijzeren buizen worden gebruikt met een doorsnede van 150 mm. Het tracé dezer leidingen is weergegeven op de voor u bij de stukken ter inzage liggende tekening no. 3.70.2.1. Mede is bijgevoegd de specificatie der kosten, welke in totaal f 89.000,zullen bedragen. Ook de leiding in de Binnenweg tussen de Cloosterlaan en de Oosterlaan is door het toenemend gasverbruik om een voldoende gasdruk te kunnen handhaven aan verzwaring toe. Ook in dit gedeelte van de Binnenweg zal de leiding in de rijweg worden verlaten en zal in de plaats daarvan in het aan de oostzijde van de weg gelegen trottoir een zwaardere leiding worden aangelegd. In aansluiting daaraan zal ook de leiding in de Cloos- terlaan tussen de Binnenweg en de Landzichtlaan verzwaard dienen te worden. Met een en ander zal bij gebruik van gietijzeren buizen een be- drag gemoeid zijn van f 51.500,zoals uit de ter inzage liggende speci- ficatie blijkt. Verwezen wordt voorts naar de tekening no. 5.70.2.1. Voor bovenstaande verzwaringen van het gasdistributienet voor lage druk zal in totaal een bedrag van f 140.500,nodig zijn. Wij stellen u voor dit bedrag door vaststelling van nevensgaand ont- werp-besluit te onzer beschikking te stellen. De Raad der gemeente Heemstede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies der commissie voor de gemeente gas-, water- en elektriciteitsbedrijven; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten laste van de kapitaaldienst der be- groting van het gasbedrijf een bedrag van f 140.500,ter beschikking te stellen ten behoeve van de verzwaring van het gasdistributienet voor lage druk in de Binnenweg en omgeving. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 25 februari 1971. De Raad voomoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 23