30 2e afd. 25 februari 1971 GASVOORZIENING INDISCHE WIJK Heemstede, 17 februari 1971. Aan de Raad, Zoals reeds in de toelichting op de begroting van het gasbedrijf voor 1971 werd aangekondigd zal het voor de handhaving van een voldoende gasdruk in de Indische wijk nodig zijn een hogedrukleiding van de Sport- parklaan naar de Meerweg aan te leggen en de gasleidingen voor lage druk in de Indische wijk te verzwaren. Daartoe is het in de eerste plaats noodzakelijk een regulateurinstalatie te plaatsen aan de Meerweg. Deze installatie zai dan dienen te worden gevoed uit de bestaande gasleiding voor hoge druk in de Sportparklaan door haar daarmede te verbinden middels een leiding, welke via het parkeerterrein bij de Sportparklaan en de terreinen van het Instituut „Meer en Bosch" naar de Meerweg loopt. Het tracé van deze leiding is weergegeven op de voor uw raad bij de stukken ter inzage liggende teke- ning no. 3.69.2.1. Door het sluiten van een overeenkomst tot vestiging van een zakelijk recht met de Christeîijke Vereniging voor de Verpleging van Lijders aan Epilepsie, eigenaresse van het terrein van het Instituut „Meer en Bosch", zal de ligging van deze hogedrukleiding dienen te worden beschermd. Voor de aanleg van de leiding, de regulateurinstallatie en de aanslui- tingen aan de leidingen voor lage druk in de Meerweg zal een bedrag nodig zijn van f 64.000,zoals u uit een mede voor u ter inzage liggen- de specificatie zal blijken. De nieuwe regulateurinstallatie zal gas onder de vereiste druk in het lage druknet injecteren. De op de installatie aan te sluiten leidingen heb- ben daarvoor echter geen voldoende capaciteit. Het is dan ook noodzake- lijk de leidingen voor lage druk in de Soendastraat en een gedeelte van de Celebesstraat, de Borneostraat en de Timorstraat te verzwaren, zoals op de tekening no 50.70.1.1. is aangegeven. Met deze verzwaring zal in totaal een bedrag van f 76.000,gemoeid zijn, gelijk uit de ter inzage liggende specificatie blijkt. In totaal zal dus voor bovengenoemde voorzieningen een bedrag nodig zijn van f 140.000, Wij stellen u voor dit bedrag door vaststelling van nevensgaand ont- werp-besluit te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 25