HMMHUBi Artikel 74. Gebleken is, dat de tekst van dit artikel bij de toepassing moeilijkheden heeft opgeleverd. Daarom is getracht de redactie te verduidelijken. Artikel 76. Een badruimte van 110 x 90 cm als enige badruimte in de woning, wordt niet meer aanvaardbaar geacht voor nieuwbouw. Het oorspronkelijke lid 3 is verplaatst naar artikel 66 en lid 4 (thans lid 3) is aangepast aan de wijziging van de artikelen 28 en 79 van NEN 1078 Gasinstallatievoor- schriften). Artikel 83. Rechtstreekse verbindingen tussen kamers en keukens van woningen ener- zijds en winkeis, kantoorruimten, stallen, enz. anderzijds, zijn niet alleen met het oog op de brandveiligheid, maar ook met het oog op wooncomfort en hygiëne ongewenst. Een desbetreffend verbod kwam echter in de model-verordening niet voor. Artikel 88. Het huidige artikel 88 is samengevoegd met artikel 89. De eis, die in dit nieuwe artikel 88 is vervat, kon tot op heden slechts worden gesteld als nadere eis krachtens artikel 254, lid. 2. Deze eis is echter zo bepalend voor het ontwerp van het woongebouw en wordt mede met het oog op het wooncomfort zo essentieel geacht, dat opneming in de model-bouwverorde- ning als directe eis wenselijk wordt geacht. Artikel 105. De eisen inzake de lichttoetreding tot bijkeukens belemmeren de toe- passing van bijkeukens in meergezinshuizen. De behoefte aan daglicht- toetreding bestaat hier echter evenmin als bij badruimten. In lid 2 is een schoonheidsfoutje hersteld (verg. artikel 103) en lid 6 is aangepast aan de wijziging van artikel 62. Artikel 129. De thans in lid 1 genoemde oppervlakte is aangepast aan het gewijzigde artikel 76 In lid 2 zijn enkele redactionele verbeteringen aangebracht. Artikel 130. De afmetingen van de keukens in wondngen zijn zodanig, dat daarin plaats is voor het derde grote elektrische huishoudapparaat, dat naar het zich laat aanzien het afwasapparaat zal zijn. De toepassing daarvan wordt echter bezwaarlijk als geen behoorlijke aansluiting op een afvoerleiding kan worden gemaakt. Waar dat apparaat in de keuken ook zijn plaats zal krijgen, steeds zal het maken van een afvoerleiding op bezwaren stuiten, het zij doordat de vloer van steenachtig materiaal is, hetzij door de aanwezigheid van centrale verwarmingsbuizen of door andere oor- zaken. Er moet bij de bouw reeds in een aansluitmogelijkheid zijn voor- zien. Vaak kan deze aansluitmogelijkheid zijn gecombineerd met die voor het doen van de gezinswas (zie artikel 133). Artikel 148. De voorzieningen ten behoeve van de gezinswas die zijn voorgeschreven bij het nieuwe artikel 76a en bij het nieuwe artikel 133, lid 3, vereisen een overeenkomstige aanpassing van artikel 148. Daartoe is onder h een aansluitgelegenheid voor de wasapparatuur voorgeschreven. De oorspron- kelijk onder h opgenomen bepalingen zijn nu opgenomen in de sub-leden waarop zij betrekking hebben. In verband met het inmiddels van kracht

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 10