geworden verbod tot het in de handel brengen van zgn. „driewegstekkers", is nu voorgeschreven, dat alle wandcontactdozen in kamers meervoudig moeten zijn. Op verzoek van de elektriciteitsbedrijven is het aansluitpunt genoemd onder b, thans ook voorgeschreven voor de garage, indien deze in het- zelfde gebouw als de woning is gelegen of is aangebouwd. De terminologie van het artikel is ten slotte zoveel mogelijk in overeen- stemming gebracht met NBN 1010. Artikel 156. Dit artikel wordt overbodig geacht naast de bepalingen van de artikelen 272 tot en met 285. Artikel 185. De wijzigingen zijn noodzakelijk omdat zeer binnenkort nog slechts hout wordt aangevoerd dat volgens metrieke maten is gezaagd. Een verder strekkende aanpassing aan de T.G.B. 1970 (waarvoor het ontwerp thans ter kritiek is gepubliceerd) zal eerst in 1971 kunnen worden vastgesteld. Artikel 192. Zie motivering onder artikel 185. De wijziging is een aanpassing aan het Besluit schuilplaatsen bij bouw van woningen 1968. De wijziging is reeds aangebracht in de zgn. standaard- uitgave van de model-bouwverordening (in harde zwarte band). De wijziging berust op de gemeentewet. Volgens het algemene gemeente- lijke recht is de gemeenteraad het bevoegde orgaan tot het nemen van be- slissingen over zaken die financiële consequenties hebben. In overeen- stemming hiermede is in het onderhavige lid de gemeenteraad in plaats van burgemeester en wethouders genoemd als het orgaan dat eventuele vergoedingen kan toekennen. Artikel 390. Deze wijziging vindt haar steun in de gemeentewet. Artikel 285. Artikel 342. Behoort bij raadsbesluit van 25 maart 1071, nr. 32.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 11