TOELICHTING BESTEMMINGSPLAN „DE LA SALLE" De Pedagogische Akademie „de La Salle", welke thans ruim 350 studen- ten telt, is gevestigd in de villa ,,Hertenduin" en in enige noodlokalen op het terrein bij deze villa, alsmede op het landgoed ,,Eäkenrode". Het schoolbestuur doet reeds vele jaren pogingen om te komen tot de oprichting van een schoolgebouw op laatstgenoemd landgoed. Het vige- rende bestemmingsplan (plan in hoofdzaak) verzet zich hiertegen, evenals het streekplan voor Zuid-Kennemerland 1964. Na langdurig overleg hebben Gedeputeerde Staten zich bereid verklaard mee te werken aan de totstandkoming van een schoolgebouw op de door het schoolbestuur gewenste plaats; bij de vaststelling van de herziening 1970 van genoemd streekplan is hiermee rekening gehouden. De noodzakelijke aanpassing van het bestemmingsplan is aangegeven op tekening nr. 4.54H.1 en in de bijbehorende voorschriften. Volgens het pian is een deel van het terrein bestemd voor gebouwen voor bijzondere doeleinden schoolgebouw en dienstwoning) en sportterrein; een aan de Glipperweg staande woning kan worden gehandhaafd en de ondergrond hiervan is daarom bestemd voor eengezinshuis. De rest van het terrein is bestemd voor bos of andere begroeiing en voor water. Overeenkomstig de wens van Gedeputeerde Staten zijn in de voorschrif- ten uitvoerige bepalingen opgenomen ter bescherming van het terrein- gedeelte dat niet voor bebouwing en voor sportterrein zal worden gebruikt. De Provinciale Planologische Dienst en het Staatsbosbeheer kunnen zich met het plan verenigen. Behoort foij raadsbesluit van 25 maart 1971, nr. 34. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 23