38 4e afd. 25 maart 1971 AANSCHAFFING TELEVISIE- EN RADIOTOESTELLEN OPENBARE SCHOLEN VOOR BASISONDERWIJS Heemstede, 10 maart 1971. Aan de Raad, De invoering van onderwijstelevisie op de Heemsteedse scholen heeft in ons college meerdere malen een onderwerp van bespreking uitge- maakt. Een belemmering tegen de invoering hiervan was echter tot voor kort het feit dat de aanschaffing van een televisietoestel volgens de jurisprudentie geacht werd de normale eisen, aan het geven van lager on- derwijs te stellen, te overschrijden. Blijkens een recente uitspraak van de Kroon is dit thans niet meer het geval. Bij een Koninklijk Besluit van 2 december 1970 werd overwogen dat het landelijk schooitelevisie-experiment van de Stichting Nederlandse Onderwijs TeleviSie inmiddels is beëindigd en dat daarbij is komen vast te staan dat televisie van grote waarde geacht moet worden voor het onder- wijs. De hoofden van de Crayenesterschool en van de Dreefschool hebben verzocht tot aanschaffing van een televisietoestel, alsmede van een radio- toestel te mogen overgaan. Voor de Voorwegschool is de aanschaffing op- genomen in de aanvraag voor nieuwe leer- en hulpmiddelen, waarvoor u een afzonderlijk voorstel wordt gedaan. De aanschafkosten van een t.v. toestel worden inclusief de aanleg- kosten van een antenne geraamd op 750,en van een radiotoestel op 350, De inspecteur van het lager onderwijs heeft omtrent de aanschaffing en de daaraan verbonden kosten gunstig geadviseerd. Wij merken nog op dat de besturen van de bijzondere seholen voor basisonderwijs desgewenst een beroep kunnen doen op artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een krediet van 2.200,te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 10 maart j.l.; BESLUIT: a. een krediet van 2.200,te verlenen voor de aanschaffing van een televisie- en een radiotoestel voor de Crayenesterschool en de Dreef- school. b. het onder a genoemde bedrag af te schrijven in 1 jaar. Heemstede, 25 maart 1971. De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 39