VERBETERD EXEMPLAAR 4e afd. 25 maart 1971 41 VOORZIENINGEN ZWEMBAD „GROENENDAAL" Heemstede, 17 maart 1971 Aan de Raad, Een deel van de uit koperslakkeien bestaande afscheidingsmuren van het open zwembad ,,Groenendaal" verkeert in zeer slechte staat. De oor- zaak hiervan moet worden gezocht in de omstandigheid dat de metsel- en voegspecie ten dele van minder goede kwaliteit is geweest en veel water heeft opgenomen, zodat vorstschade is ontstaan. Het is noodzakelijk dat de geheel vrijstaande muur tegenover het kassa- gebouw wordt gesloopt. Deze muur behoeft naar ons oordeel niet te wor- den herbouwd; vanuit het kassagebouw kan dan toezicht worden uitge- oefend op de damesgarderobe. Twee andere muren, aangegeven op de voor u ter inzage gelegde teke- ning, kunnen naar het oordeel van de betrokken architect het beste wor- den voorzien van een omranding van gewapend beton; deze muren be- hoeven dan niet geheel te worden gesloopt. Uiteraard moet wel de be- schadigde omlijsting van verblendsteen verwijderd worden en moeten de losgeraakte koperslakkeien opnieuw worden vastgemetseld; het geheel zal met een sterke mortel worden gevoegd. Om een beter controlemogelijkheid op de herengarderobe te verkrijgen, is het gewenst dat in de muur tussen deze garderobe en de kassa een raam wordt gemaakt. Verder is het noodzakelijk gebleken het perron bij de waadbak naast de zonneweide te vergroten; in het hoogseizoen ontstaat bij deze waad- bak een modderpoel, waardoor het water sterk wordt verontreinigd. Ook in het gebouw van het instructiebad zijn enkele voorzieningen nodig. De vloeren in de zwemzaal, de doucheruimten en de gangen zijn niet of niet voldoende op afschot gelegd, wat veel extra werk veroorzaakt bij het schoonmaken. Verbetering kan worden verkregen door op enige punten in de vloer putjes bij te plaatsen en deze aan te sluiten op de riolering. Verder dienen de putjes die te hoog zijn gesteld, alsmede de betegeling om deze putjes iets verlaagd te worden. Tenslotte is het noodzakelijk gebleken de groepenindeling van de elek- trische installatie in het restaurant te herzien en uit te breiden. Als ge- volg van het toegenomen stroomverbruik voor allerlei apparaten zijn de groepen te zwaar belast, waardoor herhaaldelijk sluiting in het net op- treedt. De kosten van de bovengenoemde voorzieningen worden blijkens de voor u ter inzage gelegde begroting geraamd op 16 400,-. Wij stellen u voor een krediet tot dit bedrag te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 45