42 4e afd. 25 maart 1971 VERBOUWING VOORWEGSCHOOL Heemstede, 17 maart 1971. Aan de Raad, De oudercommissie van de Voorwegschool heeft in 1969 na overleg met het personeel der school een schetsplan bij ons ingediend voor de verbe- tering van het schoolgebouw. Dit gebouw is gedeeltelijk reeds zeer oud, maar niettemin globaal gesproken nog zeer degelijk en voor het geven van onderwijs goed bruikbaar. De voornaamste tekortkomingen zijn: de lokalen zijn te klein van oppervlakte; de ventilatiemogelijkheden van de lokalen zijn on- voldoende; bij de toiletruimten, welke ondoelmatig liggen (aan het einde van de hal en bij enkele leslokalen) ontbreken handwasbakken en boven- dien kunnen ook deze ruimten niet voldoende geventileerd worden; de leermiddelenberging is veel te klein, evenals de personeelskamer; de toe- gang tot de speelplaats is zö smal dat twee leerlingen niet tegelijk naar buiten kunnen; tenslotte verkeert de centrale- verwarmingsinstallatie grotendeels in slechte staat. De bestaande situatie en de wensen van de oudercommissie zijn uit- voerig omschreven in het voor u ter inzage gelegde rapport „Voorweg- school '69, denkbeeld over sanering van het gebouw". Naast de hierin genoemde voorzieningen waarmee beoogd wordt de voornaamste tekort- komingen weg te nemen (o.a. vergroting van de meeste lokalen door het maken van werkhoeken ter plaatse van toiletruimten, bergplaats, e.d. en het maken van nieuwe toiletten, alsmede verbetering van de hal), zijn enige verbeteringen van constructieve aard nodig, zoals het vernieuwen van raam- en deurkozijnen in buitengevels, het herstellen van buitenmuren en het vernieuwen van de bepleistering van de binnenzijde van deze muren, het vernieuwen van dakbedekking en goten en het vemieuwen van het buizenstelsel en de radiatoren van de centrale verwarming. De kosten van een en ander worden geraamd op rond f 551.200, Gelet op de hoogte van dit bedrag hebben wij ons uiteraard beraden over de vraag of de bouw van een nieuwe school de voorkeur verdient boven verbetering van het bestaande gebouw. De volgende motieven heb- ben geleid tot een ontkennende beantwoording: a. voor nieuwbouw is geen grond beschikbaar; bij het stichten van een nieuw gebouw ter plaatse van het bestaande zullen tenminste zeven noodlokalen beschikbaar gesteld moeten worden, waarvoor evenmin ruimte is; b. het gebouw is niet zo slecht dat het binnen afzienbare tijd voor afkeu- ring in aanmerking zou komen; voor vervanging van een niet-afge- keurd gebouw zal de eerstkomende jaren geen urgentieverklaring worden verkregen; c. zelfs wanneer nieuwbouw binnen enkele jaren mogelijk zou zijn, zouden nog hoge kosten gemaakt moeten worden o.m. ter verbetering van de centrale verwarming; d. het bestaande gebouw heeft naast een zeer ruime hal, welke voor diverse onderwijsdoeleinden uitstekend geschikt is, o.m. een muziek/ filmlokaal en een handenarbeidlokaal, alsmede een gymnastieklokaal een nieuw gebouw heeft dergelijke ruimten gewoonlijk in mindere mate; e. het gymnastieklokaal verkeert in goede staat; hieraan behoeven dan ook thans geen voorzieningen te worden getroffen;

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 47