32 4e aXd. 25 maart 1971 Toeg-evoegd wordt artikel 76a, luidende: l'Iaatsingsruimte voor wasapparatuur In de badruimte, in de keuken of in een rechtstreeks vanuit de woning toegankelijke bergplaats van een woning moet ten minste 1 m2 plaat- singsruimte voor een apparaat voor het doen van de gezinswas aan- wezig zijn, zulks onverminderd de oppervlakten, die voor deze ruimten onderscheidenlijk in de artikelen 76, 73 en 63 zijn voorgeschreven. Als zodanige plaatsingsruimte mag niet worden aangemerkt ruimte in een kamer, die mede als keuken is ingericht. Niet van toepassing is het bepaalde in de eerste zln van dit artikel: a. indien de bedoelde plciatsingsruimte aa.nwezig is in een speciaal daarvoor ontworpen ruimte of in een bijkeuken; b. indien de woning, ingevolge het bepaalde in artikel 137, niet be- hoeft te zijn voorzien van een drinkwaterleidinginstallatie. In artikel 77 worden in lid 1 in de eerste regel de woorden ,,van een woning" geschrapt. In artikel 78 wordt in lid 4 de tweede alinea vervangen door: Aan het bepaalde in de vorige leden van dit artikel wordt geacht te zijn voldaan, indien de kasten voldoen aan NEN 2246, uigave 1967. Het opschrift van artikel 79 wordt gewijzigd in: Afmetingen en ligging van niet tot een woning behorende ruimten in gebouwen Artikel 83 wordt vervangen door: Aard van de toegang 1. Woningen of afzonderlijk gelegen delen van woningen mogen van de weg af niet toegankelijk zijn door andere woningen of delen van andere woningen, dan wel uitsluitend door een bedrijfsruimte, bergplaats of garage. 2. Woningen mogen vanuit een bedrijfsruimte slechts toegankelijk zijn door een toegangsportaal of -gang. 3. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 voor dienst- woningen. Artikei 88 wordt vervangen door: Inrichting van galerijen en gemeenschappelijke gangen van tot be- woning bestemde gebouwen 1. Galerijen en gemeenschappelijke gangen van tot bewoning bestemde gebouwen moeten aan beide einden kunnen worden verlaten door middel van vaste trappen. Niet van toepassing is het bepaalde in het voorgaande van dit lid op een deel van een galerij of gemeenschappelijke gang waaraan de toe- gang tot slechts één woning is gelegen. 2. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 voor gale- rijen en voor gemeenschappelijke gangen waarvan de lengte niet groter îs dan 25 m, mits de daaraan gelegen woningen een tweede ontvluch- tingsmogelijkheid bij brand hebben. Artikel 89 wordt vervangen door: Inriehting van1 vaste trappen en afmetingen van trapbordessen en trap- portalen 1. Een vaste trap die toegang geeft tot een gebouw moet overdekt zijn en zijn voorzien van gesloten zijwanden.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 4