43 4e afd. 25 maart 1971 PSYCHOLOGISCH ONDEBZOEK LEERLINGEN KLET TERSCIIOLEN Heemstede, 17 maart 1971. Aan de Raad, In uw vergadering van 30 januari 1969 stelde u kredieten beschikbaar voor een schoolpsychologisch onderzoek en begeleiding van de leerlingen der eerste klassen van de openbare en bijzondere seholen voor lager onder- wijs, alsmede ten behoeve van het onderzoeken van leerlingen van die scholen en van kleuterscholen, die daartoe in verband met leer- en op- voedingsmoeilijkheden e.d. door de hoofden der scholen in overeenstem- ming met de schoolartsen worden aangewezen. De hoofdleidsters der openbare kleuterscholen hebben erop aangedron- gen dat voortaan alle leerlingen die op grond van hun leeftijd bij het be- gin van het volgende schooljaar tot een lagere school zouden kunnen wor- den toegelaten, worden onderzocht op schoolrijpheid. Het hoofd van het districtsbureau van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid, alhier, heeft verklaard een dergelijk onderzoek zeer gewenst te achten. Hij ziet als doelstellingen van het onderzoek, dat grotendeels klassikaal kan worden verricht: a. evaluatie van het onderwijs op de kleuterscholen; b. inventarisatie van de voor het met succes volgen van het basisonder- wijs relevant geachte vaardigheden en persoonlijkheidskenmerken van elke leerling, ter advisering van ouders, kleuterleidsters en onderwij- zeressen van de eerste klassen van de basisscholen bij de begeleiding van de kinderen; c. het bevorderen van het contact tussen leerkrachten van het kleuter- en het basisonderwijs. De kosten worden voor de 140 kinderen van de openbare kleuterscholen die per 1 augustus a.s. eventueel toegelaten kunnen worden tot de lagere scholen, geraamd op rond 1.400, Indien tot bedoeld onderzoek wordt besloten, dient naar ons oordeel ten behoeve van de leerlingen van de bijzondere kleuterscholen eenzelfde ge- dragslijn te worden gevolgd, met dien verstande dat de besturen het onder- zoek desgewenst kunnen laten verrichten door de Prot. Chr. of de Katho- lieke School-psychologische Dienst te Haarlem. Het aantal in aanmerking komende leerlingen van die scholen bedraagt naar schatting 260, zodat de totale kosten worden geraamd op f 4.000,— per jaar. Wij stellen u voor een krediet tot dit bedrag te verlenen ten behoeve van de in het schooljaar 1970/1971 te verrichten onderzoeken. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 51