45 4e afd. 25 maart 1971 SPORTNOTA 1970 Heemstede, 10 maart 1971. Aan de Raad, Wij bieden u hierbij aan de op ons verzoek door de Heemsteedse Sport- stichting uitgebrachte sportnota 1970, een onderzoek naar de tegen- woordige en de toekomstige behoefte aan sportaccommodaties in de ge- meente Heemstede. Wij hebben zeer veel waardering voor de goede wijze waarop het be- stuur van de stichting en vooral de samenstellers van de nota hebben voldaan aan ons verzoek een onderzoek in te stellen naar de behoeften aan sportaccommodaties in deze gemeente. Wij zijn hen hiervoor zeer erkentelijk. De nota levert belangrijke bouwstenen voor het beleid op het terrein van de sport, zodat het noodzakelijk is hieraan ruime aandacht te schenken. Niet volstaan kan worden met een bespreking van deze nota door uw raad; zij zal de basis voor het beleid moeten blijven vormen en derhalve ook in de toekomst de aandacht en de belangstelling moeten hebben welke zij ongetwijfeld verdient. Wij zijn dan ook van oordeel dat het minder juist zou zijn op dit tijdstip een uitvoerig voorstel over de nota uit te brengen, waarin wij definitieve standpunten innemen en prioriteiten vaststellen, omdat alsdan ten on- rechte de aandacht meer op ons voorstel dan op de sportnota zou worden gevestigd. Onze beschouwingen over de nota moeten daarom in de eerste plaats worden gezien als kanttekeningen en een hulpmiddel om de discussie over de nota zelf te stimuleren; zij zulien daarom ook tot enkele hoofd- lijnen beperkt blijven. Wij kunnen in het algemeen zeer wel instemmen met de algemene be- schouwingen, neergelegd in het eerste hoofdstuk. De hierin neergelegde aanbevelingen (bladzijde 4 onder „sportieve recreatie") verdienen niet alleen de nodige aandacht; nader zal moeten worden onderzocht op welke wijze deze aanbevelingen kunnen worden omgezet in concrete maatregelen. Wij menen terecht te mogen stellen dat onze gemeente rijk is aan ac- commodaties voor meerdere takken van sport; het tweede hoofdstuk levert hiervan het duidelijk bewijs. Een niet onbelangrijk deel van het gemeentelijk budget wordt jaarlijks besteed aan de instandhouding en exploitatie van deze accommodaties. Desondanks bestaan er nog grote behoeften voor nu en de komende jaren aan uitbreiding van bestaande en het stichten van nieuwe accommodaties, zoals in het derde en vierde hoofdstuk wordt uiteengezet. De nota noemt de volgende voorzieningen welke tussen heden en 1980 getroffen zouden moeten wordep. Het aantal sportvelden moet worden uitgebreid met 17 stuks, te verdelen als volgt: 6 voetbalvelden 4 oefenvelden voetbal; 1 hockeyveld; 1 oefenveld hockey; 2 honkbalvelden; 1 handbalveld; 2 velden voor schoolsport. Voor de beoefening van de athletiek moet een baan worden aangelegd. Het aantal tennisbanen in Groenendaal bedraagt 13, uitbreiding met 9 banen is gewenst. De wenselijkheid een nieuwe open ijsbaan aan te leggen is algemeen bekend.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 61