45 4e afd. 25 maart 1971 Het wekt geen verwondering dat de bouw van een sporthal met na- druk wordt bepleit. Naast een sporthal zal een tennishal voldoende emplooi vinden, mogelijk zelfs een tweede sporthal. Voor de beoefening van de diverse denksporten, van de tafeltennissport en het biljarten wordt de stichting van een recreatiecentrum bepleit. Het verdient naar ons oordeel alleszins overweging of een combinatie met het te stichten gemeenschapshuis mogelijk en gewenst is. Wij staan positief tegenover de gedachte, dat een commissie een onderzoek instelt naar de mogelijkheden van de stichting van een gemeenschapshuis. Het aantal benodigde ligplaatsen voor pleziervaartuigen wordt geraamd op 180 - 200; de jachthaven biedt thans plaats aan 61 vaartuigen, zodat uitbreiding met 120 - 140 ligplaatsen gewenst is. In Heemstede bestaat geen gelegenheid gedurende de wintermaanden in een overdekt bad te zwemmen. De commissie is er niet in geslaagd de meest aangewezen oplossing voor het creëren van een dergelijk bad van 20 x 50 meter aan te geven. Een nader deskundig onderzoek moet worden ingesteld. Wij zijn voor- standers van het instellen van dit onderzoek. Aanbevolen wordt ruiterpaden aan te leggen in Groenendaal en in de buitenwijken. Tot heden is voor het aanleggen van ruiterpaden in Groenendaal geen toestemming verleend, in verband met de vele wandelaars. Behalve het doen adviseren hierover door de Noordhollandse Ruiter- sportvereniging lijkt het ons zinvol het oordeel van Staatsbosbeheer en de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in te winnen. De Wandelsportvereniging „De Glippers" zou over een eigen home en de postduivenverenigingen over een inkorfruimte moeten kunnen beschikken. Voor de gymnastiekverenigingen biedt een sporthal geen goede oplos- sing. Enerzijds is een sporthal voor de beoefening van gymnastiek te groot, anderzijds zal deze hal volledig in gebruik zijn voor de zaalsporten. Naast de sporthal is er nog behoefte aan twee grote gymnastieklokalen voor deze verenigingen. Ten behoeve van het gymnastiekonderwijs op de scholen moeten nog vijf lokalen worden gebouwd. In voorbereiding zijn thans het gymnastiek- lokaal voor het Christelijk Atheneum, de paedagogische akademie de La Salle en de Antonius Mavoschool. De Gerrit Barger mavoschool wenst ook over een eigen lokaal te beschikken. De gemeente is voornemens een lokaal te stichten in de Schouwbroekerpolder. Deze vijf lokalen zullen wel- licht kunnen voorzien in de geconstateerde behoefte. Enkele lokalen zullen voldoende groot zijn voor de gymnastiekverenigingen. Het is ons bekend dat deze het zeer op prijs stellen een eigen lokaliteit te bezitten. De bovenvermelde voorzieningen hebben betrekking op grote en nieuwe objecten. Daarnaast wordt nog als noodzakelijk vermeld: het vervangen van zes verouderde kleedruimten en van de overige vertrekken onder de hoofdtribune op het gemeentelijk sportpark; het verbeteren en modemiseren van de kleed- en wasruimten van de bij de verenigingen in gebruik zijnde gebouwen op het gemeentelijk sport- park; het inrichten van een nieuwe bestuurskamer, een leslokaal en kantoor- ruimte in het te stichten kleedgebouw op het sportpark; het uitbreiden van het restaurant op het tennispark; het vemieuwen van de kleed- en wasruimte op het tennispark; het uitbreiden van het terras, het inrichten van een toeschouwers- accommodatie op het tennispark.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 62