51 4e afd. 29 april 1971 6e WIJZIGING LEGESVEKORDENING Heemstede, 31 maart 1971. Aan de Raad, Het „Tarief, behorende bij de legesverordening" werd laatstelijk ge- wijzigd bij uw besluit van 30 maart 1967, nr. 44. Met 'het oog op de in- middels gestegen kosten verdient het naar onze mening aanbeveling een groot deel van de legesbedragen te verhogen. In veel gevallen achten wij een verhoging met 50 redelijk. Een uit- zondering geldt uiteraard voor de tarieven die ingevolge een wettelijk voorschrift niet verhoogd mogen worden; dit betreft de leges met betrek- king tot enkele jacht- en visakten. De tarieven voor abonnementen op raadsstukken, voor exemplaren van verordeningen, begrotingen e.d. behoren naar ons oordeel evenmin te wor- den verhoogd; uit een oogpunt van bevordering van de burgerschapszin dienen deze tarieven o.i. laag te worden gehouden. In het algemeen kan trouwens niet worden gesteld dat de huidige bedragen voor deze stukken de marginale kosten niet dekken. Het laatste geldt ook voor de leges voor afschriften, fotocopieën e.d. van diverse stukken. Gelet op de vele bemoeiïngen welke aanvragen om ver.gunningen inge- volge de Hinderwet met zich brengen, ware het tarief voor deze vergun- ningen te verhogen van f 25,tot f 40, De leges voor bouwvergunningen bedragen f 4,per f 1.000,bouw- kosten; door de stijging van de bouwkosten vindt automatisch een op- trekking van de verschuldigde leges plaats. Bij de toepassing van een der artikelen 17, 18 en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (bouwver- gunning met vrijstelling van voorschriften van een bestemmingsplan) is soms publikatie van de bouwaanvraag in de Nederlandse Staatscourant en in dagbladen voorgeschreven. Het is redelijk dan een extra bedrag van f 100,te heffen. Voor een vergunning ingevolge de Woonruimtewet wordt thans f 1, geheven indien het een vergunning voor inwoning betreft en f 2,— in andere gevallen. In verband met het feit dat het stelsel van vergunningen voor het in gebruik nemen van woonruimte voortkomt uit de heersende woningnood, menen wij dat met een zeer laag tarief moet worden vol- staan; dit ware te bepalen op f 1,voor elke vergunning. Wegens de sterk gestegen kosten moet o.i. 'het „uurtarief" voor inlich- tingen uit het bevolkingsregister welke met behulp van de citograaf wor- den verstrekt, worden verhoogd van 30,tot f 50, Het tarief voor het geven van inlichtingen uit het bevolkingsregister aan kerkgenootschappen enz. mocht vele jaren niet hoger zijn dan f 0,05 per inlichting. Bij de wet van 21 maart 1968, S. 244, is dit verhoogd tot f 0,10. Naar onze mening dient het nieuwe maximum te worden aange- houden. Bij abonnementen moeten ingevolge de wet aflopende bedragen worden berekend. Eenzelfde regeling heeft steeds gegolden voor inlichtin- gen uit de registers van de burgerlijke stand. Voor huwelijksvoltrekking buiten de „kosteloze" uren gelden thans di- verse tarieven: op maandag-, dinsdag- en donderdag f 50,op woensdag f 25,op vrijdag f 75,en op zaterdag, zondag of een daarmee gelijk- gestelde feestdag f 200,zulks met dien verstande dat deze bedragen voor een huwelijksvoltrekking na 12.30 uur worden verhoogd met f 100, Het komt ons gewenst voor deze regeling te vereenvoudigen; wij advi- seren u het recht als volgt te bepalen: op een werkdag (behalve zaterdag) v66r 12.30 uur f 75,en na 12.30 uur 100,en op een zaterdag, een zondag of een daarmee gelijkgestelde feestdag f 250,(huwelijksvoltrek-

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 11