53 2e afd. 29 april 1971 2e WIJZIGING BEZOLIJIGINGSVERORDENING AMBTENAREN 1970 Heemstede, 21 april 1971. Aan de Raad, In een cicrulaire van 6 januari 1971, nr. AB 70/U 3332, heeft de Staats- secretaris van Binnenlandse Zaken ons in kennis gresteld met de salaris- maatregelen, waartoe de Regering in het kader van het trendbeleid en met inachtneming van de bekende loonmatigingsmaatregelen, voor het rijkspersoneel heeft besloten. Deze salarismaatregel bestaat uit: le. een algemene salarisverhoging van 3%, alsmede verwerking in de salarissen van 2,84% als correctie van de trendverhoging over 1970 en van 33,35 per maand voor de over 1970 toegekende bijzondere uit- kering van 400,een en ander ingaande 1 januari 1971 2e. verhoging van de onder a vermelde salarissen met nog eens 1 per 1 april 1971. De nieuwe salarisschalen en inpassingstabellen zijn, zoals gebruikelijk, bijgevoegd. In het kader van de onderhavige salarismaatregelen kunnen toelagen en salarissen, verbonden aan de uitoefening van nevenfuncties, worden verlhoogd met 5,9 per 1 januari en met 1 per 1 april 1971, indien zulks verantwoord wordt geacht. Het maximum bedrag der diploma- toelagen wordt alleen per 1 januari 1971 verhoogd en wel tot 75,per maand. De Staatssecretaris geeft de gemeentebesturen in overweging de tot- standkoming van overeenkomstige voorzieningen voor het gemeenteperso- neel te bevorderen. Behalve de wijzigingen, welke uit de hierboven bedoelde algemene sala- rismaatregelen voortvloeiden, zijn nog enkele andere wijzigingen in de verordening aangebracht, waarvan wij de voomaamste hieronder nader toelichten. In de eerste plaats is het salaris van de gemeente-arts, genoemd in artikel 3 van de verordening, opgetrokken tot een niveau, dat meer in overeenstemming is met de omvang van deze functie. Het aantal mutaties onder het gemeentepersoneel en de daarmede gepaard gaande keuringen van nieuw personeel is de laatste tijd sterk toegenomen. Voorts vinden sedert invoering van het nieuwe ambtenarenreglement in juni vorig jaar regelmatig pensioenkeuringen plaats, waarmede veel tijd gemoeid is. Het behoeft derhalve geen betoog, dat de taak van genoemde functionaris aan- zienlijk is verzwaard. In sChaal V en schaal VT van bijlage A zijn respectievelijk opgenomen de functies van technicus en technicus A, zulks in navolging van ver- schillende andere gemeenten. Wij menen, dat hiermede een verantwoorde promotiemogelijkheid wordt geschapen voor enkele hoogwaardige vak- lieden, die thans volgens schaal IV worden bezoldigd. In schaal XIII is voorts opgenomen de functie hoofdopzichter A. Het komt ons n.l. gewenst voor, dat een uitloopmogelijkheid wordt gecreëerd voor de hoofdopzichters, in het bijzonder voor diegenen onder hen, die een leidinggevende functie bekleden. De functie van directeur Heemsteedse Sportstichting hebben wij, gelet op de taak en de verantwoordelijkheid van deze functionaris, overgebracht van schaal XIII naar schaal XIV (niveau hoofdcommies A) van bijlage A.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 27