50 4e afd. 29 april 1971 AANKOOP TEIiREIN VUILNISBELT EN WOONSCHEPENHAVEN Heemstede, 7 april 1971. Aan de Raad, Met ingang van 1 januari 1941 heeft de gemeente van de Staat der Nederlanden voor de tijd van dertig jaren in erfpaoht aangenomen een perceel rietland langs het Zuider Buiten Spaame, alsmede een ten zuiden daarvan gelegen j>erceel water, tezamen groot 6.87.90 ha. Het rietland is gehruikt als opslagplaats voor vuilnis, terwijl het water in gebruik is als woonschepenhaven. Wij achten het zeer gewenst dat de gemeente de beschikking over beide percelen behoudt, zulks mede in verband met het feit dat bij het einde van de erfpachtsovereenkomst (1 januari j.l.) het terrein in de oorspron- kelijke staat zou moeten worden opgeleverd; de hele vuilnisbelt zou dus moeten worden afgevoerd, waarmee uiteraard zeer veel kosten gemoeid zouden zijn; bovendien is geen terrein voorhanden waarop het vuil kan worden gestort. Na langdurige onderhandelingen heeft de Inspecteur der Domeinen zich bereid verklaard eraan mee te werken dat bedoelde percelen, met uitzon- dering van een strook, groot ongeveer 200 m2, welke aan de provincie Noord-Holland zal worden overgedragen ten behoeve van de verbreding van de Cruquiusweg, aan de gemeente worden verkocht voor de prijs van 205.000,Deze prijs achten wij aanvaardbaar. Wij stellen u voor te besluiten tot aankoop voor deze prijs en onder de voorwaarden welke zijn vermeld in de met een situatietekening voor u ter inzage gelegde ontwerp-akte. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 7 april j.l. BESLUIT: op de grondslag van de voorwaarden en bepalingen welke zijn vermeld in de bij dit besluit behorende ontwerp-akte, aan te kopen van de Staat der Nederlanden: 1. een perceel grond, thans vuilstortplaats, gelegen nabij de Cruquiusweg, kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie A ,nummer 761, groot 5.59.80 ha; 2. het gedeelte ter grootte van ongeveer 1.28.10 ha van het perceel water, thans woonschepenhaven, eveneens gelegen nabij de Cruquiusweg, het- welk op de bij dit besluit behorende tekening is aangegeven, een een ander voor de prijs van 205.000, Heemstede, 29 april 1971. De secretaris, De Raad voomoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 9