77 4e afd. 27 mei 1971 VAKANTIESL.UITING GROENTEHANDELAKEN Heemstede, 19 mei 1971. Aan de Raad, Door tussenkomst van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft het Federatiebestuur van de Samenwerken- de Organisaties van Kleinhandelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit een verzoek ingediend om een bij verordening- ingevolge de Winkelslui- tingswet te regelen vakantiesluiting voor hun bedrijven vast te stellen. Blijkens de bij het verzoek overgelegde handtekeningenlijst zijn er onder de Heemsteedse groentehandelaren slechts 2 tegenstanders van een ver- plichte vakantiesluiting. Ingevolge artikel 5 van de Winkelsluitingswet is uw Raad bevoegd te bepalen dat het verboden is een tot een door u aan te wijzen groep be- horende winkels voor het publiek geopend te hebben gedurende één aan te wijzen tijdsruimte van ten hoogste twaalf werkdagen of twee aan te wijzen tijdsruimten, ieder van ten hoogste zes werkdagen, per jaar. De groentehandei aren wensen een regeling die voorziet in een vakantie van twaalf aaneengesloten werkdagen per jaar, liggende tussen 1 juni en 1 september. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 14 van genoemde wet is terzake advies gevraagd aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer heeft in het voor u ter inzage gelegde advies verklaard met de vakantieregeJing akkoord te kunnen gaan. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit, waarin de vaststeiling van het sluitingsrooster uit praktische overwegingen aan ons coliege is over- gelaten, stellen wij u voor te besluiten tot vaststelling van een vakantie- regeling voor de groentehandelaren. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 37