4e afd. 29 juli 1971 88 AANSCHAFFING I.EEKMIDDELEN NIC. BEETSSCHOOL Heemstede, 14 juli 1971. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, heeft op 23 juni j.l. een aanvraag ingediend om ingevolge artikel 72 der Lager-ondenvijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen in verband met de invoering van een nieuwe leesmethode voor het eerste leerjaar van de Nic. Beetsschool. De thans gebruikte leesmethode is wegens de invoering van de speel- leerklas niet meer geschikt; vervanging door een meer aangepaste metho- de is gewenst. Bovendien zijn thans niet voldoende boeken beschikbaar. Wij menen dat bij inwilliging van de aanvraag de normale eisen niet zullen worden overschreden en dat het bestuur terecht een beroep op de toepassing van genoemd wetsartikel heeft gedaan. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de aan- vraag in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede gelezen de aanvraag dd. 23 juni 1971 van het bestuur van de Verendging Bijzondere Protestantse Scholen al'hier, om ingevolge artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ont- vangen voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen in verband met de invoering van een nieuwe leesmethode voor het eerste leerjaar van de Nicolaas Beetsschool; overwegende dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 14 juli j.l.; gelet op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920; Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, P. M. van Drooge, l.s. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Heemstede, 29 juli 1971. De Raad voornoemd, De secretaris, D^ voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 1