101 4e afd. 26 augustus 1971 HERZIENING STREEKPLAN VOOR ZUID-KENNEMERLAND 1970 Heemstede, 11 augustus 1971. Aan de Raad, Bij de raadstukken ligt voor u ter inzage de door de provinciale staten bij besluit van 25 mei 1970, nr .71, vastgestelde herziening van het streek- plan voor Zuid-Kennemerland 1970 met bijbehorende stukken. In uw vergadering van 27 november 1969 hebt u ons gemachtigd tegen het ontwerp van die herziening bezwaren in te dienen. Naar aanleiding hiervan hebben gedeputeerde staten in het ontwerp de volgende wijzi- gingen aangebracht: 1. In verband met de belangrijke streekfunctie welke de Pedagogische Akademie „de la Salle" vervult, alsmede in verband met de omstandig- heid dat reeds in de herziening 1964 van het streekplan de mogelijk- heid van de bouw van een streekkweekschool op het oostelijke deel van Edkenrode werd geopend, is op dit landgoed de aanduiding „bij- zondere bebouwing" geplaatst en wel zodanig, dat de uiteindelijke situering van de school, hetzij aan de Prinsenlaan, hetzij nabij de Glipper Dreef wordt overgelaten aan het beleid van gedeputeerde staten bij de beoordeling van de op het bouwplan betrekking hebbende plano- logische maatregel; 2. de aanduiding „bijzondere voorzieningen" welke op het terrein ten zuiden van de Rivierenbuurt voorkwam ten behoeve van een op te richten 50 kV-station, is gewijzigd in „woongebied met ruime betoou- wing" 3. behalve de op het oorspronkelijke ontwerp aangegeven route voor het verkeer van Schalkwijk naar Zandvoort via César Francklaan, Pieter Aertszlaan, Adriaan Pauwlaan, Laan van Rozenburg en Zand- voorter Allee, is ook de bestaande route via de Zandvoortselaan en de Lanekhorstlaan naar de Heemsteedse Dreef aangegeven. Door de aanvaarding van een amendement zijn provinciale staten aan een vierde bezwaar van uw raad tegemoetgekomen, namelijk door het terrein tussen de Van Merlenvaart en De Glip te bestemmen tot „woon- gebied met ruime bebouwing". Voor wat de gemeente Heemstede betreft zijn de provineiale staten bo- vendien van de voordraCht van gedeputeerde staten afgeweken ten aanzien van de volgende punten: a. overeenkomstig het advies van de meerderheid der I.S.K.-gemeenten is het op het ontwerp aangegeven wegtracé fussen de zuidpunt van de Westelijke Randweg van Haarlem en de Zilk langs de Boekenroodeweg en in de duinvoet vervangen door een tracé dat van de zuidpunt van de Randweg langs de spoorlijn Haarlem-Leiden naar de provinciale grens Ioopt en dat aansluit op de provinciale weg nr. 1 in Zuid-Holland; b. de weg bezuiden de agglomeratie Haarlem (de z.g. weg-De Ranitz) is niet als een expliciet aangegeven tracé op de streekplankaart ge- handhaafd; c. de onder b genoemde weg is, voor wat betreft het gedeelte ten oosten van en tot aan de noord-zuid-verbinding langs de spoorlijn Haarlem- Leiden, indicatief aangegeven en wel zodanig dat tot uitdrukking komt dat het tracé in de omgeving van het Huis te Manpad nader moet wor- den bestudeerd;

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 31