118 4e afd. 30 september 1971 BESTUURLIJKE ORGANISATIE IN ZUID-KENNEMERLAND Heemstede, 22 september 1971 Aan de Raad, In uw vergadering van 27 mei j.l. besloot u in te stemmen met de door de ISK-commissie ter bestudering van de bestuursproblemen opgestelde „Nota inzake bestuurlijke organisatie in Zuid-Kennemerland" en het daar- bij behorende ontwerp-besluit. De raden der gemeenten Haarlem en Bennebroek hebben het ontwerp- besluit geamendeerd aanvaard. De amendementen, waarmee genoemde commissie zich kan verenigen, zijn in bijgaand gewijzigd ontwerp-besluit verwerkt onder HI. 2 en 3 en IX. Ter toelidhting delen wij het volgende mede. Volgens het oorspronkelijke ontwerp zouden de burgemeesters van de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemstede en Zandvoort, alsmede de loco-burgemeester van Haarlem qualitate qua lid zijn van de Kennemerraad. Volgens het ge- wijzigde ontwerp zullen zij adviserend lid zijn. Bij de opstelling van het aanvankelijke ontwerp had de genoemde com- missie volgens haar brief van 13 september jJ. bepaaldelijk niet de opzet dat de burgemeesters door hun lidmaatschap van de Kennemerraad zich in partij-politieke zin binnen een fractie zouden opstellen. Met hun lidmaat- schap werd slechts beoogd gedurende de overgangsperiode de coördinatie tussen de Kennemerraad en de gemeenteraden te verzekeren en daarbij gebruik te maken van de ervaring van deze professionele bestuurders. Door de thans aanvaarde structuur zal echter op aanvaardbare wijze in die behoefte kunnen worden voorzien. Het aantal leden blijft gehandhaafd op 45, zodat elke aangesloten ge- meente één lid meer zal kiezen dan volgens het oorspronkelijke ontwerp. Onderdeel IX van het ontwerp-besluit is nieuw; hierin wordt uitge- sproken dat voor de vergaderingen van de Kennemerraad in beginsel de- zelfde bepalingen ten aanzien van de openbaarheid van toepassing zijn als die welke gelden voor de openbaarheid van vergaderingen van de ge- meenteraad. Zoals op bladzijde 2 van haar nota van 7 mei 1971 was ver- meld, achtte de ISK-commissie bij de opstelling van het aanvankelijke ontwerp de openbaarheid van de vergaderingen een essentieel element van het democratisch functioneren van de Kennemerraad. De vanzelfsprekend- heid van die openbaarheid was er de oorzaak van dat deze in het aan- vankelijke ontwerp-besluit niet met zoveel woorden was vermeld. Wij stellen u voor met het nieuwe ontwerp-besluit in te stemmen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 33