125 4e afd. 28 oktober 1971 RUILING GROND MET „GALLENKAMP-STICHTING". Heemstede, 13 oktober 1971. Aan de Raad, Ten behoeve van de tlbans in uitvoering zijnde reconstructie van het Wipperplein en de aansluitende delen van de Heemsteedse Dreef dient de gemeente te beschikken over twee stroken grond welke deel uitmaken van het terrein van het bejaardentehuis „De Olijftak" en eigendom zijn van de Stichting „Gallenkamp-stichting". Het bestuur van deze stichting heeft zich bereid verklaard die stroken tezamen groot 146 m2 aan de gemeente in eigendom over te dragen in ruil voor een strook grond, igroot 105 m"J, gelegen aan de noordoostzijde van het bejaardentehuis; een deel van deze grond wordt thans door de stichting van de gemeente gehuurd ten behoeve van een rijwielstalling. Met het stichtingsbestuur is overeenstemming verkregen over de voorwaarden van deze ruiling; de terzake opgemaakte voorlopige akte ligt mét een situatietekening voor u ter inzage. Blijkens deze akte zal de gameente moeten zorgen voor het wijzigen van de tuin van „De Olijftak" voor zover dit nodig is in verband met de recon- structiewerkzaamheden; verder zullen door en voor rekening van de ge- meente o.m. nieuwe terreinafscheidingen worden gepiaatst op de nieuwe eigendomsgrenzen. Voorts is overeengekomen dat de gemeente binnen vijf jaar na de eigen- domsoverdracht aan de stichting een strook grond ter grootte van 41 m2, gelegen onmiddellijk aansluitend aan de thans door de gemeente over te dragen grond, zal leveren, tenzij dit naar het oordeel van ons college niet mogelijk zal zijn; blijft de overdracht van deze strook achterwege, dan zal de gemeente uiterlijk drie jaar en vijf maanden na de overdracht van de nu te ruilen stroken een nader overeen te komen bedrag betalen. De be- doelde grond is thans in gebrulk bij de dienst van Openbare Werken; mo- menteel kan nog geen definitieve toezegging inzake overdraeht hiervan worden gedaan. Wij stellen u voor tot de ruiling overeenkomstig de voorwaarden en bepalingen van de voorlopige akte te besluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 15