2e afd. 17 december 1971 meer uitgetroKken te wordeni in verband met rente en afsChrijving op de uitgaven voor de reconstructie van het Wipperplein en een gedeelte van de Heemsteedse Dreef. Voorts wordt door Openbare Werken 10.000,geraamd voor verkeersstrepen e.d., het restant der stijging wordt veroorzaakt door 350 meer salarisuren voor de technische dienst. In totaal wordt op dit volgnummer meer geraamd dan vorig jaar Van de provincie wordt op grond van de Wet uitkeringen wegen een bijdrage in de kosten van deze wegen ont- vangen. De uitkering geschiedt aan de hand van objec- tieve maatstaven en houdt dus geen rechtstreeks verband met de gemaakte kosten. Bovendien bestrijkt deze uitke- ring niet alleen de uitgaven geraamd onder dit voig- nummer maar ook andere kosten, zoals die van beplan- ting, verlichting, gladheidsbestrijdlng en verkeerslichten- installaties. Om deze reden worden in dit overzicht de muta- ties in de inkomsten en uitgaven afzonderlijk vermeld. Volgno, 06.018 Overige wegen, straten, pleinen en paden. In totaal geeft deze post in vergelijking met 1971 een stij- ging te zien van rond Door Openbare Werken is n.l. aanzienlijk meer uitgetrok- ken dan vorig jaar. Zo is voor diverse materialen 20.000, voor oppervlakte-behandeling 7.000,en voor onderhoud van hekken en afscheidingen 2.000,meer geraamd. Kente en afschrijving op kapitaalsuitgaven zijn debet aan de stijging van dit onderdeel van de post met 61.000, Het betreft hierbij een krediet van 467.000,voor re- constructie van de Heemsteedse Dreef tussen het Valken- burgerplein en het Wipperplein en een van /195.300,— voor de doortrekking van de parallelweg langs de Cru- quiusweg. Volgno. 06.030 Sneeuwruimen en gladheidsbestrijding. Op deze altijd wat moeilijk te begroten post is voor wegen- zout en zand 5.000,meer geraamd en wegens meer salarisuren 6.000,Voorts is de aanschaffing van een nieuwe sneeuwschuif voorzien, welke 4.500,zal kosten. In totaal ondergaat deze post een verhoging met Voigno. 06.07h Kosten van pompen' en riolen. Op deze post is meer geraamd dan vorlg jaar Voor het grootste deel komt deze stijging voor rekening van de verbetering van de riolen in een gedeelte van de Heem- steedse Dreef, waarvoor in het kader van de recon- structie van het Wipperplein c.a. een krediet van 547.000, door uw raad werd verleend. Mede daardoor diende op dit volgnummer 46.000,meer aan kapitaallasten (rente en afschrijving) te worden uitgetrokken. 350 meer salarisuren van de technische dienst vergen nog eens 8.200,terwljl het restant van het meerdere weggaat aan tractiekosten.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 10