154 2e afd. 17 december 1971 begroting reeds geraamd. Een en ander betekent, dat in vergelijking met de primitieve begroting voor 1971 1.070.400,meer kan worden geraamd. Als udtkering voor sociale zorg is geraamd 1.856.000, (vorig jaar 1.784.800,een vermeerdering derhalve van 71.200,—. In totaal ondergaat de raming op dit volgnummer een verhoging van 1.142.000, Volgno. 11.171 Bijdrage van de kapitaaldienst. Zoals reeds eerder vermeld werd voor de versterking der middelen over de saldi-reserve beschikt en wel tot een bedrag van 80.000, Wij willen hierna nog aandacht schenken aan enkele onderdelen dezer begroting, die in het voorgaande nog niet of slechts terloops ter sprake kwamen. Gasbedrijf. Zoals reeds eerder werd vermeld bedraagt de geraamde winst van dit bedrijf 150.000,mede als gevoig van de revenuen voortvloeiende uit de aan uw raad voorgestelde verhoging der kleinverbruikerstarieven voor aardgas. Separaat doen wij u verder een voorstel toekomen tot een ver- hoging der huren voor de warmwaterdoorstroomapparaten, omdat de huidige tarieven niet meer kostendekkend zijn. Overeenkomstig onze toezegging vorig jaafl bij de behandeling der begrotingen voor 1971 aan uw raad zijn thans de kosten van de be- strijding der gaslekken in de gewone dienst der begrotlngen geraamd. Onder volgno. 10 is hiervoor een bedrag van 72.000,uitgetrokken. Voor de gaslekbestrijding stelde u in het verleden enkele malen kredieten besohikbaar, welke, tezamen met de uitgaven voor de andere aardgas- voorzieningen, unuïtair werden afgeschreven, zodat de gewone dienst der begroting daarmede niet werd belast. Voor onvoorziene ultgaven is in de begroting een bedrag van 49.136,65 uitgetrokken. O.m. zullen met dit bedrag de lasten van rente en afschrij- ving kunnen worden bestreden voor de verzwaring der lage-drukgas- leidingen in de omgeving van de Pieter Aertzlaan, de Rijnlaan, de Jan van den Bergstraat en de Talmastraat en voor voorzieningen voor een aan- gepaste huisvesting van het technisch personeei. Voor de normaal te achten uitbreidingen in het dienstjaar zal in een tegelijk met de begroting vast te stellen besluit tot wijziging daarvan een bedrag van 115.000,worden uitgetrokken. Waterbedrijf. Hoewel deze begroting in inkomsten en in uitgaven sluit valt te vrezen, dat het rekeningsresultaat ongunstiger zal zijn. De te verwachten stijging van het prijspeil doet nl. vrezen, dat de uiteindelijk door Gemeente Water- leidingen Amsterdam aan de gemeente in rekening te brengen prijs voor het water niet onbelangrijk zal uitgaan boven hetgeen in de begroting hiervoor is geraamd. Het voor onvoorziene uitgaven uitgetrokken bedrag van 6.000,is uiteraard ook te gering om de rente en afschrijving te dekken op de kapitaaluitgaven voor de vergroting van de pompcapaciteit in het pompstation Leiduin en de verzwaring van de waterleiding lopende in de Johan Wagenaarlaan van de Heemsteedse Dreef naar de Sdhouw- broekerpolder, die in het begrotingsjaar op het programma staan. Voor kapitaaluitgaven voor normaal te achten uitbreidingen stellen wij ons voor 46.000,te ramen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 17