154 2e afd. 17 december 1971 Elektriciteitsbedrijf. Het ligt in het voomemen voor de hieronder genoemde doeleinden kapitaalsuitgaven in het begrotingsjciar te doen: a. bouw en inrlchting van een transformatorstation aan de Troelstralaan. b. uitwisselen van twee transformatoren. c. verbetering van het kabelnet in de omgeving van het Res Novaplein. d. verbinding van de transformatorstations in de „Heemhaven" en aan de Cloosterweg. e. verbetering van de straatverlichting overeenkomstig het hlervoor in- gediende vijfjarenplan. Voor rente en afschrijving op deze kapitaaluitgaven is op de post on- voorziene uitgaven een bedrag van 27.515,11 beschikbaar. Voor de normaal te achten kapitaaluitgaven voor uitbreidingen stellen wij ons voor een bedrag van 124.000,uit te trekken. Rente en af- schrijving over dit laatste bedrag zijn reeds in de gewone dienst der begro- ting verwerkt evenals dit het geval is met de overeenkomstige bedragen bij het gas- en het waterbedrijf Zoals u bekend zal zijn ligt het in het voornemen in het kader van het beleid ten aanzien van de rijksbelastingen de elektriciteit van het 4% ta- rief van de omzetbelasting over te brengen naar het algemene tarief. Openbare Werken. In de begroting van kapitaalinkomsten en -uitgaven voor dit bedrijf is een memoriepost opgenomen voor de aanschaffing van een persvuilnis- auto, een veegmachine en een vrachtauto met kraan. In de loop van het begrotingsjaar zai uw raad hiervoor nog een kre- diet worden gevraagd. In de begroting van baten en Iasten van het bedrijf zijn reeds bedragen voor rente en afschrijving op deze kapitaaluitgave geraamd. Badhuis. Wij hebben in het temglopend bezoek aan het badhuis aanleiding ge- vonden opnieuw een enquête in te stellen onder de bezoekers daarvan om na te gaan of dit nog in een zodanige behoefte voorziet, dat de in- standhouding van deze instelllng in de huidige vorm nog langer nood- zakelijk is. Gemeentebegroting. Hoofdstuk m. Politie. De normen voor de bijdrage van het rijk in de politiekosten zijn na september 1970 niet meer herzien. Dit betekent, dat de daama getroffen salarismaatregelen voor het personeel hierin niet zijn verdisconteerd. Aan de uitgavenzijde zijn de salarissen uiteraard geraamd nadat rekening is gehouden met de laatstelijk ingaande 1 juli j.l. toegekende salarisverhoging van 4%%. Om niet een ongemotiveerd tekort op het onderdeel politle te doen ontstaan is aan de ontvangstzijde een bedrag van 150.000, uitgetrokken als te verwachten verhoging van de normbedragen voor wat betreft de salarissen en dacirentboven nog een bedrag van 10.000,voor de overige kostenstijgingen. Gezondheidshuis. De raming van de ontvangsten ten bate van het Gezondheidshuis is voor een groot deel op losse schroeven komen te staan nu de gebruiker

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 18