154 2e afd. 17 december 1971 van enkele ruimten voor de uitoefening van de fysiotherapie te kennen heeft gegeven dit gebruik met ingang van 1 december a.s. te wiiien beëindigen. Het is tot dusverre nog niet mogelijk gebleken andere fysio- therapeuten voor het uitoefenen van hun praktijk in deze ruimten te interesseren. Ons streven blijft hierop echter wel gericht evenals op de vestiging van een groepspraktijk voor huisartsen in het gebouw. Voor het gebruik van het gebouw ten behoeve van de medische sportkeuring is onder de ontvangsten een bedrag van 4.000,geraamd, welk bedrag ten laste komt van Hoofdstuk VII der begroting van de Heemsteedse Sportstichting. Nagegaan zal worden of ook een aanpassing der andere gebruiksver- goedingen geboden is en met name of het mogelijk is „het Groene Kruis" een adequate vergoeding hiervoor te doen betalen, zodat een duidelijker inzicht wordt verkregen in de baten en lasten, welke uit de exploitatie van het centrum voortvloeien. Hoofdstuk VIH 7. Cultuur en recreatie. Onder volgno. 27.260 is een bedrag van 10.000,uitgetrokken. Het is onze bedoeling, dat telken jare een dergelijk bedrag in de begroting wordt opgenomen en dit bedrag te storten in een fonds teneinde daaruit te kunnen putten ter behartiging van nader aan te wijzen doeleinden, de verfraaiing van de gemeente daaronder begrepen. Belastingen. Naast ons voorstel tot afschaffing van de vermakelijkheidäbelasting met ingang van 1 januari 1972, waarvan de gevolgen reeds in de begro- ting zijn verwerkt, doen wij u hierbij mede toekomen een voorstel tot her- ziening van het tarief der hondenbelasting. Bij aanvaarding van dit laatste voorstel zal de meeropbrengst dezer belasting ongeveer 19.000, gaan bedragen. Deze meeropbrengst is in de begroting nog niet geraamd. Uitkeringen uit het gcmeentefonds. De uitkeringsnormen voor het basisonderwijs voor het jaar 1972 zijn aan de lage kant gebleven. Een stijging van het ontvangstcijfer op volgno. 11.141 is dan ook nog in hoofdzaak een gevolg van het feit dat onder I „Stichtings- en inrichtingskosten van schoollokalen" er bij de raming reke- ning mede is gehouden, dat als gevolg van de verbouwing van de Voor- wegschool voor de lokalen dezer school als gemiddelde het bouwjaar 1961 zal worden aangehouden, waardoor aan uitkering voor deze school ge- raamd kon worden 21.300,welk bedrag anders 4.560,zou hebben bedragen. Bij de normering van de bijdragen in de exploitatiekosten der gymnas- tieklokalen is enerzijds rekening gehouden met een kostenaccres van 8,8% ten opzichte van 1971, maar anderzijds wordt op het aldus verkregen be- drag een korting toegepast van 13,1%. Zoals in de betreffende circulaire wordt geschreven „om tot een verlaging van de rijks-uitgaven te komen waar zulks redelijkerwijs mogelijk is". Voorts wordt in deze circulaire nog medegedeeld, dat de vermindering is gebaseerd op de constatering, dat aan de verenigingen voor het mede- gebruik dezer lokalen veelal te lage tarieven in rekening worden gebracht. Voor wat de algemene uitkering uit het gemeentefonds betreft kan wor- den opgemerkt, dat de stijging van het schaalbedrag per inwoner met 4,80 voor rekening komt van de compensatie voor de zogenaamde schoonmaak van de opcenten op de personele- en grondbelasting op grond

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 19