154 2e afd. 17 december 1971 BEGROTEVGEN 1972 Heemstede, 13 oktober 1971. Aan de Raad, Wij bieden uw raad hierbij ter vaststelling aan de begroting van in- komsten en uitgaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1972, alstmede de begrotingen van de taJkken van dlenst en die van de Heemsteedse Sport- st'ichting voor dat jaar. Elvenals vorig jaar willen wij, alvorens bij de aspecten dezer begro- tingen stil te staan, u informeren omtrent enkele onderdelen van het ge- meentelijk beleid, die ons ten tijde van het indienen der begrotingen bezig houden en dit ook uw raad in de naaste toekomst zullen gaan doen. Bestuurlijke organisatie. De nota inzake de bestuurlijke organisatie van Zuid-Kennemerland die de ISK-commissie ter bestudering van de bestuurlijke problemen u op 7 mei j.l. toezond en welke door u in uw vergadering van 27 mei j.l. werd aanvaard, maakt het overbodig aan dit onderwerp Uitvoerige beschouwin- gen te wijden. Wij realiseren ons dat dit begimselbesluit zoals dit in gewij- zigde vorm is vastgesteid in uw vergadering van 30 september 1971 tot het instellen van een Kennemerraad niet in de ijskast moet worden opge- borgen, doch nadere concretisering en uitwerking behoeft in een gemeen- schappelijke regeling. Wij achten het dringend gewenst dat deze regeling in 1972 tot stand komt en de Kennemerraad wordt geconstitueerd. V olkshuisvesting. De volgende aantallen woningen zijn dit jaar voor bewoning gereedge- komen of zullen nog worden afgebouwd 87 premiewoningen (21 bejaardenwoningen aan de Vaumontlaan en 66 eengezinswoningen in de Schouwbroekerpolder) 223 woningen in de ongesubsidieerde sector (waarvan 120 serviceflat- woningen aan de Provinciënlaan) Op 1 januari 1972 zullen naar raming in aanbouw zijn: 145 premiewoningen (77 flatwoningen aan de Brabantlaan, 48 eengezins- woningen en 20 woningen voor alleenstaanden en bejaarden in de Schouw- broekerpolder 183 woningen in de vrije seetor, waaronder 58 flatwoningen aan de Zand- voortselaan-Asterkade. Waarschijnlijk zal voor 1 januari 1972 ook in aanbouw worden genomen het flatgebouw aan de haven; dit gebouw zal 48 driekamerflatwoningen en 24 tweekamerflatwoningen bevatten en als een zogenaamde serviceflat worden uitgevoerd. Het zal u ongetwijfeld zijn opgevallen dat in dit overzicht geen woning- wetwoningen zijn opgenomen. In onze aanbiedingsnota bij de begrotingen voor 1971 schreven wij te verwachten dat met de bouw van de in het bestemmingsplan Geleerdenwijk geplande woningwet- en premiewoningen in de loop van dit jaar een begin zou kunnen worden gemaakt. Deze ver- wachting is helaas in rook opgegaan. Het bestemmingsplan, door uw raad in augustus 1970 vastgesteld, heeft de goedkeuring van Gedeputeerde Staten eerst kortgeleden verworven ofschoon wij herhaaldelijk op een spoedige beslissing hebben aangedrongen. Wij betreuren deze gang van zaken zeer, voomamelijk omdat de behoefte aan woningwetwoningen in deze gemeente evident is. Wij zullen u zo spoedig mogelijk het plan voor het bouwrijpmaken

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 1