154 2e afd. 17 december 1971 van gedeelten van dit plan aanb'ieden. I>e ontwerpen van de plannen voor de bouw van 190 woningwetwoning'en en 223 flatwoningen in de premie- sector zijn gereed, zodat wij goede verwachtingen hebben dat onmiddellijk na het bouwrijpmaken met de bouw van deze woningen een begin kan worden gemaakt. Wij zijn verontrust door de voortdurende forse prijsstijgingen in de bouw- wereid, als gevoig waarvan ook de huurprijzen van de gesubsidieerde woningen voortdurend stijgen, zodat deze woningen in steeds mindere mate kunnen worden bewoond door personen met geringe ikkomens, waarvoor deze woningen toch in eerste instantie zijn bedoeld. Bij de toewijzing van deze woningen zal gestreefd moeten worden naar maximaie doorstroming. Bestemmmgsplannen. Omtrent voorbereiding en uitvoering van de bestemmingsplannen ver- Strekken wij het volgende overzicht. 1. Van Merlenlaan-Kerklaan. Het plan is grotendeels gerealiseerd. 2. De Schouwbroekerpolder. Het ÎDiaconessenhuis is in aanbouw, alsmede het hierbij behorende tehuis voor de verpleegsters. De bouw van 154 woningen, waarvan 114 in de premieseetor, vordert goed. Dit jaar zullen naar verwach- ting 66 woningen gereed komen; de overige komen in de loop van 1972 gereed voor bewoning. Het bestemmingsplan voor het terrein van de ijsbaan is grotendeels gereed en heeft 'het gunstige advies van de commissies voor Openbare Werken en de Volkshuisvesting verworven. Wij verwachten u het plan voor het bouwrijpmaken spoedig te kunnen aanbieden; op dit terrein zullen ongeveer 55 woningen in de ongesubsidieerde sector worden gebouwd. Het bestemmingsplan voor het terrein langs het Heemsteeds Kanaal verkeert nog in een voorbereidend stadium. Het programma van eisen is in overleg met bovengenoemde commissies opgesteld. Wij verwachten op redelijke termijn een ontwerp aan deze commissies te kunnen voorleggen. 3. Geleerdenwijk. Wij verwijzen naar de mededelingen hierboven verstrekt onder „volks- huisvesting". 4. Het terrein ten zuid-westen van de Bivierenbuurt. Het onderzoek naar de mogelijkheden van bebouwing van dit terrein in verband met de aanwezigheid van restanten van kelders en filters is afgesloten. Het naar aanleiding hiervan opgestelde rapport hebben wij dezer dagen ontvangen. De bouw van ééngezinswoningen blijkt onder zekere voorwaarden met betrekking tot de toe te passen funde- ring mogelijk te zijn. Wij beraden ons nog over de aard van de te bouwen woningen. 5. Terrein aan de Glipper Dreef. De onderhandelingen over de aankoop van dit terrein door de ge- meente hebben tot heden geen ehkel resultaat opgeleverd. Van onder- handelingen kan zelfs nauwelijks worden gesproken. De eigenaresse de W. Th. Termaatstichting was aanvankelijk voornemens zelf

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 2