160 3e afd. 17 'december 1971 le WIJZIGING VEROBDENING HONDENBELASXING. Heemstede, 13 oktober 1971. Aan de Raad, De hondenbelasting bedraagt thans, naar g'elang van het inkomen van het hoofd van het gezin, 7,50 tot 25,per jaar per hond. Voor waak- honden is het taxief 6,voor trekhonden 3,per jaar. De huidige verordening dateert van 23 mei 1950 en is sedertdien niet gewijzigd. Het in deze verordenlng opgenomen tarief is ongewijzigd over- genomen van de verordening, die in 1942 is vastgesteld. De gemiddelde inkomens zijn sedertdien ongeveer vertienvoudigd. Het komt ons daarom wenselijk voor het belastingtarief te herzien. Het hui- dige systeem van heffing naar inkomen blijkt in de praktijk grote be- zwaren op te leveren. Afdoende controle op de opgegeven inkomens vergt, zoal mögelijk, meer tijd dan voor de betrekkelijk geringe belastingbe- dragen verantwoord is. Het overgrote deel van de gemeenten kent dan ook slechts een ongedifferentieerd tarief. Wij stellen u daarom voor één tarief vast te stellen en wel van 40, per jaar voor eike hond. Om de belastingplichtigen met een gering in- komen tegemoet te komen, komt het ons wenselijk voor, evenals bij de huisvuiibelasting is geschied, een bepaling op te nemen waarbij ons de bevoegdheid wordt gegeven in daartoe geëigende gevallen gehele of ge- deeltelijke afschrijving te verlenen van de verschuldigde belasting. Bij de wet van 24 december 1970 (Staatsblad 608) is betreffende de hondenbelasting een nieuw artikel 274 a in de gemeentewet opgenomen, waarin is bepaald, dat voor waakhonden of bedrijfshonden, als zodanig, geen lagere belasting mag worden toegepast. Wij hebben daarom het be- staande lagere tarief voor waak- en trekhonden niet meer in de ontwerp- verordening opgenomen. Slechts voor houders van kennels is, zoals in vele andere gemeenten geschiedt, een maximum belastingbedrag bepaald. De hogere opbrengst bij toepassing van het voorgestelde tarief, ramen wij op 19.000,—. Indien u zich met een en ander kunt verenigen, nodigen wij u uit tot vaststelling van bijgaande ontwerp-verordening. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 35