3e afd. 17 december 1971 161 INTREKKING VERORDENING VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. Heemstede, 13 oktober 1971. Aan de Raad, Na de totstandkomin«g van de wet van 24 december 1970 (staatsblad 608) tot wijzig-ing van het gemeentelijk belastinggebied is de vermakelijkheids- belasting uit de rij van gemeentebelastingen verdwenen. Niettemin kunnen de bestaande verordeningen volgens art. XVI van deze wet tot uiterlijk 1 januari 1979 van kracht blijven. Een uitzondering hierop vormt de ver- makelijkheidsbelasting terzake van door bioscoopondernemers gegeven filmvoorstellingen. Deze is reeds per 1 februari 1971 vervallen. iDe vermakelijikheidsbelasting had reeds vôôr de totstandkoming van voornoemde wet voor Heemstede een groot deel van haar betekenis ver- loren door de sluiting van het Minerva Theater en de verplaatsing van de Linnaeushof naar uitsluitend Bennebroeks grondgebied. Thans wordt nog hoofdzakelijk belasting geheven voor sportwedstrijden en incidentele circus- voorstellingen e.d. De motieven die gcleid hebben tot het laten vervallen van de vermake- lijkheidsbelasting op de bioscoopvoorstellingen gelden o.i. in niet mindere mate voor de belasting op circusvoorstellingen e.d. Het zal u duidelijk zijn dat de afschaffing van de vermakelijkheidsbe- lasting voor de gemeente een zeer gering financieel offer vergt. Bij con- tinuering is geen hogere opbrengst te verwachten dan f 4.000, Wij stellen u derhalve voor, door vaststelling van bijgaand ontwerp- besluit, de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting in te trekken. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstei van burgemeester en wethouders; BESLUIT: A. de verordening op de heffing van een Belasting op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden in te trekken. B. te bepalen, dat dit besluit in werfcing treedt met ingang van de eerste dag van de maand volgende op die, waarin de Koninklijke goedkeuring ter kennis van burgemeester en wethouders is gekomen. Heemstede, 17 december 1971. De secre- De Raad voomoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 37