154 2e afd. 17 december 1971 Ihet terrein in exploitatie te brengen. Uit informaties, welke door meerdere bouwendememingen. werden ingewonnen, is gebleken, dat het terrein te koop werd aangeboden. Wij hebben herhaaldelijk mee- gedeeld bereid te zijn het terrein te kopen en ook de koopsom ge- noemd. Een antwoord op onze brieven hebben wij nlet ontvamgen. In overleg met de commissies voor Volks'huisvesting en Openbare Werken is een programma van eisen voor dit terrein vastgesteld en vervolgens is aan de stedebouwkundige een opdracht voor het ont- werpen van een plan verstrekt. 6. Bestemmingsplan Binnenweg-Blekersvaartweg. Gedurende 1971 hebben wij met de stedebouwkundig adviseur meer- dere gesprekken gehad over dit bes'temmingsplan, mede aan de hand van schetsontwerpen voor een gedeelte van het hierbij betrokken ge- bied. Hierbij is komen vast te staan, dat het instellen van een beperkt verkeersonderzoek voor het plangebied noodzakelijk is. Wij hebben daarom aan het Instituut voor Stad en Landschap, dat ook hiervoor goed is uitgerust, opdracht verleend dit onderzoek dat een periode van 6 maanden zal vragen In te stellen. 7. Verhouding Overheid-Burgers. Het is ons bekend dat de raadscommissie ad hoc, welke een advies over de democratisering van het bestuur voorbereidt, voornemens is haar werkzaamheden op korte termijn af te sluiten. Na ontvangst van het advies zullen wij ons standpunt terzake van de voorstellen zo spoedig mogelijk bepalen en het advies met ons oordeel aan uw raad voorleggen. 8. Gemeenschapshuis. In 1971 is een enquête gehouden onder alle Heemsteedse verenigingen om de behoefte aan een gemeenschapshuis te peilen. Het resultaat hiervan is zodanig positief dat wij het zinvol achten met Provinciale en Lanidelijke instanties Vooroverleg over de oprichting van een ge- meenschapshuis te plegen. Met het Provinciaal Opbouworgaan is het overleg reeds geopend. Wij vrezen dat het Rijk in de komende jaren voor minder gemeen- sohapshuizen subsidie zal verlenen dan in het verleden, zodat de reali- sering van de plannen vertraging zal kunnen ondervinden. 9. Algemene Politieverordening. De commissie voor de strafverordeningen heeft een eenste vergadering gewijd aan een orienterende bespreking over een ontwerp voor een nieuwe verordening. 10. Vuilnisterrein. Wij hebben nog geen definitief voorstel gereed voor de bestemming van het vuilnisterrein aan de Cruquiusiweg. Wij zijn van oordeel dat bij onderzoeken van de mogelijkheden met betrekking tot deze bestem- ming uitgegaan moet worden van de onmogelijkheid het gehele terrein te egaliseren, omdat de hieraan verbonden kosten zeer hoog zijn. Wij denken duidelijk aan een bestemming in de recreatieve sfeer en plegen hieromtrent overleg met de Ned. Heidemaatschappij. 11. Sportnota. De gedegen behandeling en aanvaarding in beginsel van de sportnota door uw raad heeft voor ons college mede de aanleiding gevormd het

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 3