162 4e afd. 17 december 1971 te passen. Een dergelrjke maatstaf is o.m. het ledenaantal van de vereni- ging. Een hieraan verbonden bezwaar is echter dat de vereniging ook niet-actieve leden telt, waarvoor o.i. geen subsidie behoort te worden verleend. Daarbij komt nog dat voor de jeugdleden, welke de grote meer- derheid van het ledenaantal vormen, reeds een subsidie wordt verleend. Een meer aanvaardbare maatstaf lijkt ons het aantal uren, gedurende welke de vereniging per jaar gebruik maakt van een betaalde trainer; dit aantal uren bedraagt thans 1100. Ben subsidie van f 4,per uur, hetgeen dus neerkomt op 4.400,achten wij redelijk. Wij stellen u voor conform deze regeling voor 1972 een subsidie van maximaal 4.400,toe te kennen, welk bedrag uiteraard iager zal wor- den gesteld indien het werkelijke tekort van de vereniging minder is. Ook de Kon. Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" vraagt een sub- sidie in het exploitatietekort van de vereniging. Voor de aankoop van nieuwe boten is slechts een bedrag van 5.000,beschikbaar. Rekening houdende met een gemiddelde ievensduur van de boten van max. 15 jaar dienen jaarlijks echter gemiddeld 4 boten te worden vemieuwd, kosten ca. 16.000,het tekort bedraagt derhalve 11.000, De gehele vloot, bestaande uit 64 schepen, en het clubgebouw met accommodatie zijn geheel uit eigen middelen tot standgekomen zonder dat hiervoor enige overheidssteun werd ontvangen. Een objectieve maatstaf voor subsidiëring van deze vereniging kan o.i. worden verkregen door het toepassen van een percentage van de aankoop- kosten van 4 boten per jaar, zulks naar analogie van de Verordening investeringssubsidie sportaccommodaties. Het subsidie zou dan 50% van de eerste 10.000,en 25% van het meerdere kunnen zijn, hetgeen i.c. neer- komt op 6.500, Wij stellen u voor voor 1972 en subsidie van maximaal 6.500,toe te kennen, ook hier slechts indien het werkelijke tekort van de vereniging dit wettigt. De Gymnastiek- en Sportvereniging „Heemstede" kampt eveneens met financiële moeilijkheden en heeft gevraagd om naast het subsidie voor de jeugdleden een aanvullend subsidie te mogen ontvangen. Ondanks de voorgenomen contributieverhoging van 10% (in 1971 werden de contri- buties reeds met 25% verhoogd) wordt voor 1972 een tekort van 5.000, verwacht. Een aanzienlijk deel van de uitgaven van deze vereniging wordt ge- vormd door de post ,,bezoldiging sportleiding" 25.000, Een koppeling van 'het subsidie aan het aantal uren gedurende welke gebruik wordt gemaakt van een betaalde sportleider(leidster), komt ons evenals bij ,,H.P.C." het meest gewenst voor. Het bedrag per uur dient hier o.i. echter lager te liggen; de kosten van beide verenigingen verschillen namelijk aanzienlijk, onder meer doordat de gymnastiekvereniging gebruik maakt van gymnastieklokalen, waarvan de kosten laag zijn, terwijl „H.P.C." mede is aangewezen op het Sport- fondsenbad, waarvoor een betrekkelijk hoge toegangsprijs moet worden betaald. Wij stellen u voor een subsidie te verlenen van 2,per uur, hetgeen bij 2200 uren neerkomt op 4.400, Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 40